Lista ocen Honda Civic VIII (507) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 226 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
biegi wchodza płynnie, nic nie haczy, dwoma palcami mozna sobie poradzic, pare razy zdarzyło mi sie że cosik przyplokowalo sie na dwójce... może nie wcisnolem sprzegła do konca...
~Marek_Katowice
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
I-Shift. Wymaga przyzwyczajenia, bo to nie automat tylko elektroniczna zmiana biegów. Łączy plusy automata i manuala. Poprostu geniealne no i te \"skrzydełka\" przy kierownicy :)
~RJ
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Tu zdecydowanie rewelacja. Biegi wchodzą precyzyjnie i lekko. Sześciobiegowa skrzynia manualna spisuje się znakomicie, co jest dużą zaletą bo biegi trzeba zmieniać często:)
~Łukasz
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Skrzynia precyzyjnie współgra z silnikiem, tradycyjnie jak to w hondzie, nawet podczas długiego postoju auta na mrozie biegi wchodzą płynnie bez żadnego oporu.
~Szrot
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Nie potrafię się do niej przyzwyczaić. Fajnie, że 6 biegów, ale gałka strasznie stuka przy zmianach. Troszke szarpie, ale może to wynika z tego, że za mało jeszcze nim jeździłem.
~Jacek
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Nie zauważyłem wad ,ale i nie ma rewelacji.Podobnie jak w większości innych aut.Na uznanie zasługuje zabezpieczenie włączenia wstecznego.Można to zrobić tylko na postoju.
~laudar@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Skrzynia jest ok. 100 km/h przy 3000 obr na szóstym biegu, mogło by być trochę więcej, a tak przy wyższych prędkościach nawet na szóstym biegu silnik jest głośny.
~Dacho
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Wsteczny do poprawy, dwójka kilka razy po redukcji z ... trójki!!! nie chciała wejść! 400 km - takie rzeczy maja się prawo zdarzyć. Dobrze dobrane przełożenia, brawo za 6-biegów!
~DW
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
skrzynia swietna dzieki szostemu biegowi, przy duzych predkosciach silkim ma niższe obroty co nie meczy na dluzsze trasy. Poza tym potrafi czasami chaczyć przy szybkich przełożeniach

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~barkas
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Skrzynia pracuje precyzyjnie niestety 6 bieg wymaga prędkości tak więc trzeba się nawachlować na naszych ścieżkach - natomiast sam lewarek zmiany biegów - plasitczano i Tajwano