Lista ocen Honda Jazz IV Mikrovan Facelifting (9) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Tutaj zabieram 2 gwiazdki. O ile sam silnik w jeździe autostradowej nie jest głośny to bardzo wyraźnie słychać szum opon i nadkola, które wygłuszyli bardzo słabo. Standardowe Micheliny od razu sprzedałem i założyłem opony o hałasie 69dB i nadal je słychać.. Tutaj jest sporo do poprawy. Ale autostradami jeżdżę rzadko więc mi to nie przeszkadza.
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Nie jest to na pewno top w segmencie ale jest na pewno ciszej niż w Yarisie czy Ibizie. Na autostradzie trochę słychać silnik, ale w tej klasie to chyba norma. Przy prędkościach miejskich jest ponadprzeciętnie cicho - to zasługa silnika, który na niskich obrotach pracuje niemalże bezszelestnie.
~Ryszard M.
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Silnika na wolnych obrotach praktycznie nie słychać. Zauważa się hałas (silnika i powietrza) powyżej 130 - 140 km/h ale nie jest on męczący. Natomiast przy założonym bagażniku dachowym szum opływającego go powietrza słychać już przy 50 - 60 km/h.
~RafałM
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Słychać opony (mam Dunlop RS200 Sport, stockowe z salonu) i pęd powietrza już ok. 100 km/h. Mogłoby być lepiej.
~PeterJazz
Mikrovan Facelifting 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Wyciszenie jak to w małych i lekkich samochodach, oszczędzono na wyciszeniu ale tragedii nie ma :-)
~RafałM
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Przy prędkości autostradowej szum powietrza niestety dość głośny. Do 120 km/h OK.
~-x-
Mikrovan Facelifting 1.3 i-VTEC 102KM 75kW
Odpowiadające normie w tej klasie pojazdu.
~Ludoczka
Mikrovan Facelifting 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Przy większej prędkości słychać.
~-x-
Jest ok do 120km/h.