Lista ocen Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gosiao
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Średnio spalam 5,5 l-100 km,, myślę, ze ktoś bardziej obeznany w dieslach może mieć wynik zdecydowanie niższy. Ja średnio dziennie przejeżdżam ok 60-70 km (2*30-35) z tego ok. 2* po 15 km na drodze szybkiego ruchu, reszta to cykl miejski i "przedmiejski", czyli ograniczenia do 70-tki, światła itp. Średnie max. spalanie to 6,1 w drodze na Chorwację - auto obciążone na maksa - 5-osobowa rodzina, wózek dziecięcy głęboki, trumna na...
~ljd@onet.eu
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
W mieście auto pali od 5,5-6 litów na trasie ok. 4,5 Spalanie odbywało się przy włączonej klimatyzacji.Posiadam auto z 6-cio biegową przekładnią. Natomiast dość szybko przepaliła się (6 mieś)żarówka w reflektorze w moim samochodzie. wymiana jest problematyczna, wiąże się z odkręceniem 4 śrub mocujących reflektor i wyjęcie go z samochodu, cała akcja kosztowała 90 zł.
~Betegie
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Średnio-tanio. Jeżdżę do dobrego mechanika, który pracuje tylko na dobrych częściach (acz niekonicznie oryginalnych) i zostawiałem już u niego różne auta. Zwykle cena standardowych napraw za hyundaia (jeśli już coś robię) jest dobra. Żadnych niestandardowych rozwiązań jak w peugeot, gdzie do wymiany rozrządu w vti są potrzebne specjalne przyrządy.
~Marian
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Mało pali,nie psuje się,koreańskie części kosztują psie(hehe) pieniądze. Za komplet klocków z Korei dałem 100zł przód i tył. Tarcze 100zł sztuka. Chociaż oryginalne tarcze mocne, po 100tyś km wymagały jedynie przetoczenia,zużycie 30%, prawie urwały nóż tokarzowi .
~Tomek
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
W mieście pali sporo. Mieszkam w 70 000 mieście, do pracy mam 3 km, więc pokazuje nawet ponad 8. W trasie pali znacznie mniej. Nie wierzcie Państwo, że zadowoli się 5 litrami, chyba jadąc prostą drogą 9o km/h.
0,0
~Mariusz
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Przy jeździe sportowej czyli obroty do 4000 i gaz w podłogę potrafił podejść do tych 6-7 ale chwila spokoju i od razu 4.5 także średnie max 5.5 W trasie przy 70-90 idzie zejść poniżej 4l.
~Borówa z Łodzi
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Latem podczas jazdy po mieście, przebiegi po ok. 7 km dom-praca-sklepy-dom, czyli razem ok. 14 do 20 km pali ok. 6 l, także jest OK a przy włączonej klimie automatycznej spalanie wzrasta o 0.5 l
~tygrys203@poczta.fm
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Chcialo by sie jeszcze mniej z racji jak mknie cena ON, pali srenio 5,7l wiec mysle ze przyzwoicie przy masie 1400kg. w porownaiu do fabi ktora lykala srednio 6 benzyny a potrafila i wziasc jecze wiecej to OK.
~Kalol1991
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
No tak jak wyliczyłem, 30 gr za kilometr. Dodam tylko że koszt ubezpieczenia (AC I OC) wynosi 2200 zł. Czyli bez ubezpieczenia, koszt za kilometr w ciągu roku wyniósł mnie około 25 gr

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~xavius8
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zużycie paliwa na bardzo dobrym poziomie, szczególnie w trasie (udało mi się zejść na całym zbiorniku do 4.0). Przeglądy i części mogłyby być tańsze.
Hyundai i30 I CW