Lista ocen Hyundai Sonata IV Sedan (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AtleticoMadryt
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
Po mieście potrafi spalić 10-11 litrów, w trasie wyraznie spada do 8 litrów (do 130km/h). Części tańsze od japońców(Toyota, Honda)nawet orginalne z serwisu, cena małego przeglądu w autoryzowanym ASO to 700 to chyba zadne odkrycie ja używam tylko orginalnych części a mechanika mam sprawdzonego.
~Diament
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
jak na te rozmiary i wielkość silnika jest bardzo dobrze, w ruchu miejskim gdzie bardzo dużo stoję w korkach 9,5 - 11,0 ltr., cykl mieszany ok 9,0 ltr, trasa 7,5 - 8,5 ltr w zależnosci od stylu jazdy, jestem miło zaskoczony, że u mnie spalanie jest porównywalne do spalania np. w lanosie z silnikiem 1,6 ltr:)
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Niektórych części nie mają w Polsce. Musiałem kupić 4 wężyki od chłodzenia, to w kraju praktycznie tego nie było. Standardowe części w cenie jak u konkurencji, więc nie ma tragedii, oby ci nie poszło nic z kategorii "nigdy się nie psuje".
~andrew
Sedan 3.3 i 250KM 184kW
Zużcie paliwa dalekie od książkowego 9,9 sr, u mnie 13,4 ale Jeep palił 15-16,to mi nie przeszkadza,ceny w serwisie pewnie duże,wymiana oleju kompl 550zł , u mechanika shell helix ultra plus dobry filtr 200zł,więcej nic narazie nie robiłem
~josephd@gazeta.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Na trasie prz 90km/h pali poniżej 6 litrów , w mieście wychodzi więcej ( w zasadzie należy zapytać ile na godzinę a nie na 100km ). Srednie zużycie 9,5 litra. Nie jest to rewelacja ale na auto ważące 1,7 tony i z automatyczną skrzynią biegów chyba normalne.
~seppe@o2.pl
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
ceny w ASO porazka-jak wszedzie poza tym spoko,dostepnosc czesci dobra, mimo tego ze to amerykanim. Poniewaz nic sie nie psuje,wiec klocki,oleje itp.wymienam sam. O rozrzadzie nie musze pamietac bo paska niema-jest lancuch.:-)
~rova
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Na trasie można się zmieścić poniżej 9 ale trzeba mieć delikatną nogę .Katologowe 7.4 poza miastem możliwe na krótkim odcinku spokojnej jazdy bez wyprzedzania.Każde gwałtowne naciśnięcie na gaz psuje statystykę.
~Miernik M
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
Ceny części zamiennych bardzo przyzwoite. Wymieniłem tarcze hamulcowe z przodu i klocki. Za oryginały zapłaciłem około 400 złotych ! Zamienniki można nabyć za pół ceny - do wyboru, jak kto woli.
~Michał
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Średnie spalanie ok 11,5 l/100 km, 12,5 w mieście dla silnika 3.3V6 235 KM to naprawdę skromnie... Znam bardziej łakome silniki 2-2.5 l. Spalanie ponadto liczone przy ciągle działąjącej klimie.
~szyszeq
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Auto ma swoje lata, więc wiadomo że pewne elementy będą wymagały wymiany. Całe szczęście elementy eksploatacyjne są w normalnych cenach i nie ma problemu z ich dostaniem.
Hyundai Sonata IV Sedan