Lista ocen Jaguar XF I (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MM
Sedan 3.0D V6 210KM 154kW
Cóź... nie ma tragedii. Przeglądy i podstawowa eksploatacja porównywalnie jak u konkurencji z segmentu E, a może nawet koszty są nieco niższe niż u konkurencji, ale mało nie jest. Dla przykładu przegląd, w zależności od serwisu (mówię o specjalistycznym jaguara) od 1600 - 3000 PLN (obejmujący wymianę filtrów, oleju, diagnostykę i ogólną ocenę zawieszenia i układu ham.). Kosztować nas będzie wymiana oleju w skrzyni biegówpo ok 120tys.km (ok...
~Piotr
Sedan 5.0 V8 R 510KM 375kW
Ekonomia jazdy na poziomie akceptowalnym dla tej klasy samochodu. Zużycie paliwa nawet niższe, niż w porównywalnych samochodach tej klasy. Niestety, dość wysoki koszt przeglądów. Sama wymiana oleju kosztuje sporo, bo jest tylko jeden olej specjalnie do tego silnika, a wchodzi go tam z pół cysterny. Podobnie z oponami, np. istnieje w przyrodzie tylko jeden model pasujących opon zimowych! W efekcie, na podstawowe koszty eksploatacji trzeba...
~Anonymous
Sedan 3.0 V6 238KM 175kW
Jak na razie zero jakichkolwiek awarii przez rok uzytkowania. Wymieniałem tylko typowe elementy eksploatacyjne (m.in elementy osprzętu, świece, klocki hamulcowe). Ceny nie są niskie, ale nie zwalają z nóg. Raczej nie ma co się tutaj popsuć. Spalanie benzyny w moim przypadku mieszane (ok 30% miasto,reszta trasa) to 10.8l / 100km według komputera pokładowego. Sam nie obliczałem. Gazu nie zakładałem więc nie wiem.
~Max.B
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
Jestem pod dużym wrażeniem spodziewałem się ze będzie droższy w utrzymaniu a to wcale nie jest prawdą czytając niektóre komentarze. Kto jak dba tak ma. Części wcale nie są drogie a jak ktoś potrafi sam pogrzebac, pogłowić się z tematem to nie ma czym się martwić, a nie dać do mechanika gdzie 3 tygodnie się głowi i na końcu powie panie weź to sprzedaj.
~Piotr
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
Koszt utrzymania podbija 6,3 litra oleju do silnika. Silnik wymaga najwyższej klasy oleju,i niestety trzeba wymieniać co 15 tys. kilometrów.Producent mówi o przebiegu 25 tys.,ale rozsądek nakazuje wymianę częściej.Duży wybór zamienników eksploatacyjnych,za niewielkie pieniądze.Nie korzystam z firmowego serwisu,bo lokalne warsztaty zrobią to samo.
~Marcin
Sedan Facelifting 3.0 D S 275KM 202kW
Wszystko zależy od strategii. Na zamiennikach jest taniej. Jeżeli się stosuje oryginalne części, to nieco drożej. Dramatu nie ma. Std Przegląd, wymiany filtrów, oleju itd to pomiędzy 1500 a 2500 PLN w zależności od warsztatu.
~MB
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
Wbrew pozorom koszty utrzymania są niskie, pod warunkiem, że wiemy gdzie i jak szukać części. Wiele z nich pasuje od innych samochodów (Ford, Volvo) czy ze starszych modeli takich jak S-type.
~Adam
Sedan 3.0D V6 S 275KM 202kW
jak na razie tylko koszty paliwa, spalanie zaskakująco niskie : spokojna jazda na dłuższym dystansie do 8l/100km, agresywna jazda z użyciem manetek w tym autostrada do 14l/100km
~RockIsNotDead
Sedan Facelifting 2.0 240KM 177kW
To jaguar, ale z silnikiem forda więc tragedi w przyszłości nie będzie :) Tym bardziej że da się to zagazować. Póki młode się nie psuje!
Dziennik kosztów dla Jaguar XF I
11,2
13,8
12,4
~Aw
Sedan Facelifting 2.2 D 200KM 147kW
Spalanie jest ok. 9,5l na 100 km po mieście, wiec jak najbardziej do zaakceptowania. Na ten czas jeszcze nie miałem okazji poczuć kosztów serwisu.