Lista ocen Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Disco3
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Silnik Peugota 2.7 opinie różne, ale jak się go szanuje i serwisuje to może długo służyć bez większych problemów. U mnie przy 300 tkm zero spalania oleju. Dynamika przyzwoita, elastyczność też - oczywiście biorąc pod uwagę parametry auta w tym wagę (2,7 t). Dobrze wyciszony nie ma porównania z Toyotą. Problemy eksploatacyjne to EGRy padają przy ok. 150 tkm i świece żarowe żywot podobny 150-200 tkm - jedna jest super trudno dostępna. Pasek jest...
~Gruber
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
V6 PSA. Dynamika poprawna (jak na auto ważące 2,6t), fajny dźwięk i przyzwoite spalanie. Drogi w utrzymaniu: wymiana rozrządu tył+przód, pompy oleju (zalecane) i pompy wody wraz z robozicną 4tys. zł. Wymiana świec żarowych jest jak leteria. W przypadku kiedy będą się ukręcać koszty mogą być niemałe. U mnie konieczna była jednoczesna wymiana linii powrotu paliwa (pokruszyła się) - 800zł.
~Dybol
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Silnik bomba, osiągi lepsze jak opel omega, ktorą miałem wcześniej. Ładnie brzmi, elastyczność bardzo dobra. Nie oczekiwałem lepszych osiągów, choć niektórzy może by chcieli. To nie jest auto sportowe. Idealne na trase i w teren ( juz próbowałem ). Elastyczność przy wyprzedzaniu bardzo dobra. Do takiego typu auta nie potrzeba lepszego.
~zadowolony
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
wysoka kultura pracy, wg mnie lepiej niż u konkurentów A6 czy BMW5, fabryczna moc wystarczająca, ale po przeprogramowaniu duuuzo lepiej. Zimny trochę nie równy. Podgrzewanie silnika zaprogramowane 1 silnik, 2 przednia szyba, 3 kabina, oczywiście przy nastawach auto. Na ciepło do kabiny trzeba trochę poczekać ;(.
~Lolo
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Nic się nie psuje. Ale auto ma książkę serwisową bez jakichkolwiek niedomówień. Moc zadowalająca po zachipowaniu. Przed zakupem jeździłem próbnie egzemplarzami bez chipa - odradzam - trochę za słaby silnik. Trzeba też uważać na starsze egzemplarze sprzed 2006 - lubią pękać wały.
~Brygorios
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Bez zastrzeżeń. Wysoka kultura pracy. Dzięki webasto dość szybko się nagrzewa i co najważniejsze nie klekocze jak standardowy diesel. Nawet w trudniejszym terenie po włączeniu reduktora nigdy nie odczułem braku mocy w stosunku do dużej masy.
~PanAdol
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Silnik ogolnie bardzo dobry, mocny i ekonomiczny. Wada tylko jest brak wiekszej dynamiki przy jezdzie szosowej - wyprzedzanie powyzej 90km/h nie jest az tak sprawne, rozwazam maly tuning zeby zwiekszyc moc o 20-30KM i powinno byc lepiej.
~Brygorios
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Generalnie OK. 190KM i c.a. 400 NM daje radę, ale większa moc i więcej NM by nie zaszkodziło. Nie jest to wyścigówka - trzeba o tym pamiętać. Jeśli chce się poszaleć, to lepiej pomyśleć o Range'u.
~Krzysiek
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
190KM mechanicznych na papierze nie powala. W rzeczywistosci niedobor mocy czuc tylko przy duzych predkosciach na autostradach. Do 150km/h nic mu nie brakuje. minus: duza wrazliwosc na zanieczyszczenia paliwa.
~Tymoteusz
Terenowy 2.7 TD 190KM 140kW
Lepiej niż w Jeep i ML 2,7 o innych nie wspomnę.Nie porówuję Porsche poniewaz to juz inna szosowa bajka Zgadzam sie poprzednia opinia szosa X5 teren conajmniej Patrol