Lista ocen Mazda 3 I (170) - Widoczność

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Przód i boki dobrze. Lubię widzieć maskę i tutaj tak jest. Każdy samochód w porównaniu do pierwszej Multiply ma grube słupki, dlatego już nawet o tym nie piszę :-) Wysoki kierowca będzie musiał maksymalnie obniżyć fotel ponieważ uważam, że przednia szyba jest za krótka i sprawia to wrażenie ucięcia pola widzenia. W poprzedniej Hondzie nie było tego odczucia. Tylna szyba jest mocno pochylona i według mnie za mała. Cała się mieści we wstecznym...
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Rafał
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Po 3 latach już się przyzwyczaiłem jednak na początek zaskoczeniem może być jak wiele może się ukryć za słupkami A, które są na prawdę szerokie. Do tego z przodu nie ma żadnej dodatkowej szybki a lusterko wychodzi ze słupka i nie ma przestrzeni pomiędzy nim a karoserią. Na widoczność w lusterkach nie ma co narzekać bo te są całkiem spore. Słupki D również są okazałe, ale mi to nie przeszkadza bo zawsze cofam na lusterka, nigdy nie oglądam się...
~Robert1093
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Brak uwag. Widziałem, że widoczność w tym aucie jest oceniona dość słabo w porównaniu do reszty, więc dam Wam radę: jak siądziecie na fotel kierowcy, to sięgnijcie lewą ręką na bok lewy bok fotela- tam jest taka dźwignia. Poruszajcie nią do góry. Fotel powinien się podnieść. Teraz widoczność jest doskonała, mam rację? ;)
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Poza tylną szybą wszystko jest czytelne. Posiadam sedana, także do parkowania bardzo przydają się czujniki. Bez nich miałbym powody do narzekania, choć raz zawiodły - wówczas żona zaliczyła słup :-) Obyło się bez większych szkód. Widoczność w lusterkach jest bardziej niż zadowalająca.
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Poprzednio jeździłem nieco większym autem o dosyć nietypowej karoserii. Tutaj myślę, że jest standardowo. Jeszcze o nic nie obtarłem, nie uderzyłem. Pomocne są spore lusterka zewnętrzne oraz czujniki parkowania. Myślę, że dzięki temu łatwiej go wyczuć cofając niż parkując przodem.
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Niestety nie widać przodu przez co trudno zaparkować na milimetry. Bardzo łatwo \'szturchnąć\' przeszkodę. Sprawa dotyczy też tyłu - tylny zderzak wystaje tak, że można z niego ryby łowić ;) Przydatna cecha przy zakupach - można postawić na zderzaku na czas szukania kluczyka :)
~Mazdowiec
Hatchback 1.4 MZR 84KM 62kW
jak na rozmiary tego autka jest całkiem dobrze, dosyć wysoko mozna usiąc więc widoczność do przodu jest bardzo dobra, do tyłu trochę gorzej, ale również nie mam nic do zarzucenia w końco to nie lupo czy smart nie ma co się oszukiwac ;)
~bastek74
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
przypominam,że to hatchback.dwa lusterka zewnętrzne i jedno wewnętrzne powinny wystarczyć każdemu kierowcy. nie oczekujmy 52 calowej plazmy z widokiem na to co za nami po odwróceniu głowy do tyłu.w Leonie było lepiej ale nie mam zastrzeżeń.

Usterki Mazda 3 I

Mazda 3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Maati1992271
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Z przodu wszystko Ok. Mankamentem jest tylna szyba, której widoczność nie jest największa. W lusterkach widać wszystko(pomijając wsteczne-na trasie nie przeszkadza, gorzej z cofaniem lecz tu pomocą są czujniki cofania). Mogło być lepiej