Lista ocen Mazda 6 II Sedan (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemo
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Uważam ,że należy do jednych z najleprzych w swej klasie to napewno.Trzyma się drogi,że hej! napewno pomagają mu w tym 17\" koła wraz z oponami o rozmiarze 215 Potenza.Na prostej drodze jedzie jak po szynach. Trochę \"wyczulony\" na koleiny. Nierówności poprzeczne dobrze wybiera. Nie zauważyłem jak narazie żadnej pod jak i nad sterowności. Pewnie to wymaga jeszcze więkrzych i gwałtowniejszych prędkości?Chyba sobie odpuszczę takie...
~abel
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Miałem kupić mondeo albo hondę accord. Wybór padł na Mazdę, gdyż jest bardziej komfortowa, nie przenosi poprzecznych nierówności jak dwa pozostałe, nie wybija plomb w zębach na naszych drogach jak mondeo. Jednak jest trochę podsterowna w ciasnych szybkich skrętach (\"szybkie ronda\" :)) ale delikatna kontra pozwala na opanowanie. SUPER ELEKTRYCZNE WSPOMAGANIE!
~Robert
Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW
Układ jezdny pasuje do sportowego wyglądu mazdy. Jest twardy (nieprzesadnie), niestety zawieszenie pracuje dość głośno i auto ma ogólną tendencje do podsterowności (zwłaszcza gdy popada, wyjście z zakrętu bądź z ronda skutkuje włączonym esp - choć może to być częściowa nie najlepszych opon na deszcz). Ogólnie 4.
~marcin w
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Zawieszenie dosyć twarde (felgi 17 cali), bardziej dla miłośników szybszej jazdy, ale miłośnicy komfortu też zbytnio nie powinni narzekać. Na zimę proponuje zmienić na 16 cali będzie bardziej przyjemnie. Ja niestety tego nie zrobiłem i po wpadnięciu w dziurę musiałem wezwać assistance (brak koła zapasowego - zestaw naprawczy)
~adick
Sedan 3.7 MZI V6 273KM 201kW
Chyba najsłabsza strona tego auta. Przydał by się napęd na 4 koła przy takim silniku. Przednia ośka zbyt myszkuje przy przyśpieszaniu - no ale 273 PS na przód wszystko tłumaczy. Dość słabe hamulce szybko rozgrzewają się tarcze powodując lekkie bicie w kierownicy przy nagłym hamowaniu z dużych prędkości.
~Piotrek
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
Uklad jezdny bardzo precyzyjny, dobrze sie kieruje, dobre wyczucie auta, ciezko samochod wyprowadzic z rownowagi czy wpasc w poslizg. Jedyny minus to troche za twardo zestrojone zawieszenie. Ale za to w zakretach pieknie sie trzyma. Nie raz mnie to uratowalo :)
~Cezary
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Może zbyt lekko chodzi kierownica przy jeździe z większą prędkością. Trochę też \"głupieje\" układ kierowniczy przy jeździe z dużą prędkością, lekko skręconymi kołami i dodawaniem lub ujmowaniem gazu; nie wiem czy jest to kwestia tylko nad/podsterowności.
~Mendoza
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
daje tylko 4, choć chyba trochę naciągnąłem. Jakby mozna to bym dał 3,5 za słabu układ kierowniczy. Brak mu precyzji, chodzi o to, że wogóle nie zachęca do szybszej jazdy, a poza tym nie do końca daje czucie tego co pod kołami się dzieje.
~Grzegorz
Sedan 2.5 MZR 170KM 125kW
Moja poprzedniczka Honda Accord - była nieco lepsza, jazda jak pociągiem przy pokonywania nawet nieco ostrzejszych zakrętów, natomiast w Mazdzie wyczuwa się lekką nadsterowność- generalnie dobrze.
~kupsobiemazde
Sedan 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Wg. mnie bardzo dobrze zestrojone zawieszenie, mimo 17 calowych felg, do wnętrza rzadko dochodzą jakies stuki i wibracje, może nie jest to miękki francuz, lecz nie jest napewno zbyt twardy.
Mazda 6 II Sedan