Lista ocen Mazda CX-5 II SUV Facelifting (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
SUV Facelifting 2.5 SKYACTIV-G 194KM 143kW
Przejechane 11tys w niecały rok, średnia spalania 8,5l w tym czasie kilka dłuższych tras ale głównie jazda w koło komina. Przy lokalnej jeździe na dystansach 2-3km spalanie na poziomie 11-12l, start z zimnym silnikiem; trasa Polska - Belgia (3tys km), full załadowany, cztery osoby (bez bagażnika) 7,1l (przelotowa 120km/h), przy drogach lokalnych tak do 100km/h udało się nawet osiągnąć 6,5l przy całej rodzinie na pokładzie więc nawet w trasy...
~Paweł Rzeszów
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Spalanie do najniższych nie należy. W trasie jeszcze nie ma tragedii - wakazyjny wyjazd w trzy osoby Rzeszów - Split - Rzeszów spalanie na poziomie 7,5 l/100km. Na drogach wojewódzkich da się zejść do 6,5 przy spokojnej jeździe. W mieście na krótkich dystansach pali jak smok (zwłaszcza zimą). Poranny przejazd przez Rzeszów (ok 6 km) w zależności od nasilenia ruchu to wynik między 11 a 17 l/100km. Ale jak silnik się nagrzeje to nawet w mieście...
~Empe
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Za kilka dni mija rok. Nie działo się nic. Leję tylko paliwo, a jego zużycie jest na akceptowalnym poziomie. Pali mniej niż poprzedni 1.8 też w benzynie. Przy ekodrajwingu:) do 90 osiągam 6,5 bez problemu. Automatyczne wyłączanie dwóch cylindrów przy mniejszym obciążeniu chyba działa. Ogólnie to mam 7,5 jeżdżąc normalnie.
~Jacek
SUV Facelifting 2.5 SKYACTIV-G 194KM 143kW
Serwis jest drogi w tej klasie samochodu, ale za to poza przeglądami nie daje powodów do odwiedzania mechanika. Spalanie na poziomie 7.8 l/100km z całego okresu użytkowania. Na autostradzie rośnie do 8.5-9 litrów. Mogłoby być nieco mniej, ale przy 2.5l i AWD do zaakceptowania.
~CX-5
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jeszcze nie serwisowałem. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to średnie spalanie 7,1-7,3l / 100km - jazda miejska 40%, trasa poza miejska 50%, autostrady 10%. Podczas długiej trasy na autostradzie w limitach prędkości spalanie średnie 7,2l / 100km
~kainbers
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Tanie auto w utrzymaniu, serwis ma optymalne ceny i nie zmusza do szukania innej opcji serwisowania. 1 serwis po 15tyś km wyniósł 1500zł (serwis zalecany jest co 20tyś ja robię co 15 i kolejny mam w przyszłym miesiącu)
~Adrian
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
na razie nie mogę ocenić bo nic się z autem nie dzieje, zużycie paliwa na akceptowalnym poziomie , średnio 7,3 na 100 km. Napęd tylko na przód.
~Marcin
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Roczne auto więc nic nie mogę napisać. Koszty poniesione dotychczas to paliwo i kosmetyki. Nawet AC wyszło dość tanio.
~zin
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jak pisałem przy silniku - szkoda, że nie pali trochę mniej ale to jest SUV, który pali 0,5 /1l więcej niż moja stara C3

Usterki Mazda CX-5 II

Mazda CX-5 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojtek
SUV Facelifting 2.5 SKYACTIV-G 194KM 143kW
Producent przewiduje wymianę oleju silnikowego co 20 tys. kilometrów. Ja wymieniam 2 razy częściej.
Mazda CX-5 II SUV Facelifting