Lista ocen Mitsubishi Sigma (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szkodnick@vp.pl
Kombi 3.0 V6 177KM 130kW
Mam dwa takie autka jednz manualem drugie w automacie, przy wyczynowej jeździe manual nie wytrzymuje mocy silnika(złe przełożenia) ale jeżeli nie ciągniemy za każdym razem po 6 tyś.obrotów i nie redukujemy ostro o 2 biegi w dół przy dość wysokich obrotach to skrzynia jest dożywotnia. Automat jeżeli dbamy o wymiane oleju i filtra(nie dajemy robic takiej wymiany jakimś podwórkowym mechanikom) gwarantuje dożywocie tej skrzyni przy jednym silniku
~SIGMA
Sedan 3.0 V6 205KM 151kW
troche nieprecyzyjna , problemy z wlozeniem 1 biegu przy zimnym silniku , przy zakupie trzeba sprawdzic skrzynie poniewaz w wiekszosci egzemplarzy w Polsce sa one przewaznie po naprawach albo jeszcze gorzej , pozlepiane
~grzegorz
Sedan 3.0 V6 205KM 151kW
nie dac dostepu tzw mechanikom, ponieważ u mnie po wymianie filtra i oleju w skrzyni - zaczęło l;ekko szarpać przy zmniejszaniu prtędkości, scczególnie jest to odczuwalne przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania
~vader54@vp.pl
Sedan 3.0 V6 177KM 130kW
Automaty sprawują się wspaniale,miałem dwa,obecnie mam manual ,jest szybszy i oszczędniejszy ale trzeba delikatnie się obchodzić.Uważam ,że automat jest lepszy.
~kwgw@poczta.onet.pl
Kombi 3.0 V6 177KM 130kW
skrzynia doskonała do ok 250 000. po serwisie i wymiania filtra i oleju zaczęła troche szarpać przy redukcji w dół szczególnie przy zatrzymywaniu lub djeżdzie do skrzyżowania
~BIG TYMER
Sedan 3.0 V6 177KM 130kW
Przy szybkim zmienianiu biegów, przy dynamicznej jeździe, czasami są problemy z wrzuceniem któreghoś z biegów, szczególnie "3" i przy ruszaniu "1". Troche nieprecyzyjna.
~jaca.jaca@inetia.pl
Kombi 3.0 V6 177KM 130kW
mieliśmy problemy z automatem, gdy w serwisie......przy wymianie za mało wlano oleju , od tego czasu troche szarpie przy gwałtownym hamowaniu (gdy redukuje)
~balcer.zam.pdl.
Sedan 3.0 V6 177KM 130kW
manualna 5 biegowa ,na razie tip top.chodzi precyzyjnie,tylko sprzeglo troszke nisko bierze ale przy szybkiej jezdzie...jak automat
~Mitsubishi Sigma
Sedan 3.0 V6 205KM 151kW
Skrzynia mogła by szybciej zmieniać biegi, ale mówimy tu o konstrukcji z lat 80-tych więc nie jest źle.
~grzenio2206@wp.pl
Sedan 3.0 V6 177KM 130kW
przy dynamicznej jezdzie nie wchodza płynnnie biegi noi ta jedynka bez zatrzymania nie wchodzi.