Lista ocen Opel Astra H GTC (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~skyblueone
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Auto posiadam od 3 miesięcy w których już się nazbierało 9tys. km głównie w trasie po PL, więc mogę się wypowiedzieć. Astra GTC 8v Z19DT 120KM skrzynia 6 biegowa. Codziennie robię do pracy 30km w jedną stronę, trasa Katowicka w okolicach Wawy, 2 pasy co jakiś czas światła i tiry, średnia prędkość 60km/h, spalanie sięga 4.8l całkiem nieźle. Silnik woli dłuższe trasy jak to diesel, rozgrzewa się do optymalnego spalania po ok 10km przy...
~polecam
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Ekonomiczność moim zdaniem pierwsza klasa tu jestem w stanie dać najwyższą opinię, jazda na trasie z dużymi prędkościami 140-150km/h przy częstym hamowaniu i wyprzedzaniu daje nam maksymalnie 6l/100km. przy spokojnej jeździe 5,2-5,4l/100km prędkości autostradowe rzędu 170-210km/h spalanie nie przekroczy 8.5l miasto przy spokojnej jeździe 6,8-7,5l minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 4.4l - długa męcząca jazda 90-100km/h, jednak to...
~Artur K
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rewelacyjny w długich trasach ,bez klimy 5,4 w trasie można spokojnie wyciągnąć , w mieście w zimie z kilma 7.5 ale to i tak jak na ten slinik to nie dużo ,rewelacyjny samochód ,jak to w cdti na minus koszt dwumasy ,pompwtrysków i turbiny, do tego koszty łożysk bardzo wysokie ...ale mimo wszystko nie żałuje ,mając gtc dobrze mieć jest odłożone z 2,3 tys na czarną godzinę w razie awarii .Polecam wszystkim
~Hegemon
GTC 2.0 Turbo ECOTEC 200KM 147kW
Miasto - 10,5 l , Miasto w zimie - 12l, na trasie przy 120 km/h ok 8l, na autostradzie to mozna i spalić z 20, jak ktoś pruje 200km/h. Generalnie pali sporo, ale nie ma nic za darmo - jak ktoś chce mieć dynamiczny wóż, to musi palić. Ceny przeglądów - jakich przeglądów ? :) Jak na razie na liczniku 96 tys, i wymieniałem tylko tarcze/klocki/olej.
~Salerin
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Biorąc pod uwagę tylko koszty związane z paliwem to jestem zadowolony, na całym zbiorniku jestem w stanie przejechać między 670 a 800 km w cyklu mieszanym. Ogólnie auto to skarbonka bez dna, same nowe opony w tym rozmiarze to wydatek ok 4.000 zł. Komplet markowych wycieraczek ok 108 zł, filtry w akceptowalnych cenach.
~Lucca
GTC 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Średnie zużycie benzyny wg komputera to 9,5l/100km. Gazu spala średnio 11l/100km. Jak dla mnie jest OK. Silnik nieskomplikowany, dobrze znany mechanikom, ceny części przystępne. Jedynie automat w razie awarii może bardziej nadwyrężyć portfel, ale i tak jest tańszy w naprawach od wielu nowocześniejszych skrzyń.
~Adam
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Super, auto jest niezawodne. Raz do roku serwis i tyle. Ceny części normalne, auto jest popularne, więc absolutnie żadnego problemu z dostępnością. Spalanie zależy od stylu jazdy, ale nawet w mieście przy mocno dynamicznej jeżdzie ciężko przekroczyć 11l/100 km. Trasa to 6,5 -7,3 l/100 km.
~rafał bandyk
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
nawet ceny w serwisie gdzie serwisuje astre sa umiarkowane.ceny czesci zarowek smieszne. rozrzad oryginalny z gwarancja na dwa lata 850 zł mysle ze to nie duzo.co do wymian to tylko olej wymieniam i klocki wiec nie ma co naprawiac:) a co do spalania to wszystko zalezy od stylu jazdy.
~Karol
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Silniczek jak na benzynę ekonomiczny. Na trasach można zejść poniżej 6l. W mieście (bez wariowania spod świateł itd) można jeździć na 7-8. Części zamienne/eksploatacyjne tanie jak barszcz i ogólnodostępne. Super auto dla kogoś kto nie chce wydawać majątku na naprawy/wymiany.
~Piotrek
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Pod tym względem mam mieszane odczucia, auto właściwie się nie psuło. Przy eksploatacyjnych wymianach w ASO ceny były przyzwoite z wyjątkiem cewki której cena troszkę zaskoczyła. Spalanie zależy od silnika więc w tym przypadku spalanie +9l/100km jest w moim odczuciu za wysokie.
Opel Astra H GTC