Lista ocen Opel Astra H GTC (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Tu raczej w porządku. Prosta konstrukcja silnika i jak się minimalnie dba to można długo i tanio jeździć. Należy uważać na CIM, który często się psuje i daje wiele objawów (np niedziałający klakson) albo te zaślepki kielichów przednich amorków. Sprawdzajcie też maglownicę, bo potrafi przepuszczać olej po jakimś czasie.
~polecam
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Najprawdopodobniej niedługo do wymiany koło 2-masowe + sprzęgło(słaba strona tych aut), koszt ok. 2000 z wymianą. Mocno je słychać i czuć drgania na pedale sprzęgła, dodatkowo przy nierozgrzanym silniku dziwne dzwięki z turbiny, które ciężko zdiagnozować. Karoseria, zawieszenie, uklad elektryczny, układ hamulcowy bez szwanku.
~ernest_gajek
GTC 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Przez 2 lata użytkowania samochodu nie było żadnej awarii, czy to małej czy to dużej. Samochód z tym silnikiem to miód dla portfela i wlasciciela. Samochód ma przejechane 165tys. Zobaczymy co dalej, ale nie zapowiada się żeby było gorzej przy dobrej eksplautacji
~Bartłomiej
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Sprzęgło, dwumas, skrzynia, turbo przy blisko 300 000 przebiegu jeszcze są w dobrej kondycji. Nie były wymieniane /regenerowane. Oby służyły jeszcze długie kilometry. To są chyba te najbardziej niepożądane usterki.
~volk3r
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Alternator, chłodnica klimatyzacji, zawór recyrkulacji spalin, czyszczenie filtra cząstek stałych. Teraz świece żarowe i nieszczelność w układzie dolotowym...cały czas coś nowego i tak bez końca. Spokój jest góra przez 2-3 miesiące.
~Borys
GTC 2.0 Turbo ECOTEC 200KM 147kW
Tutaj zależy od egzemplarza. Ja po zakupie musiałem zrobić głowicę silnika, po tej naprawie silnik przestał brać olej (na początku brał bodajże 400/500ml na każdy przejechany tysiąc km, masakra).
~Bartek P.
GTC 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Z poważniejszych usterek natomiast miałem wyłamane łopatki w turbinie. Ale też to nie była awaria, która uziemiła moje auto.
~Bart
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Totalny brak !! A SAMOCHÓD NA GAZ! Aha przepraszam zapala się czasami lampka kontroli spalin przez lpg - ale to nieszkodliwe.
~Jakub
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nic w książce, żadnych objawów że coś się działo, mi również się nic nie przydarzyło.
~Salerin
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Niestety musiałem wymienić kolektor ssący, podobno to dosyć częste w tym silniku, koszt wymiany ok 2.000 zł
Opel Astra H GTC