Lista ocen Opel Astra H (89) - Karoseria

Na liście zabraknie 907 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Auto jest zgrabne, bardzo łatwo je zaparkować i bardzo dobrze sprawdza się w jeździe. Miałem problem z korozją (co podobno w oplach z tych roczników według internetowych poradników nie miało mieć miejsca!). Auto było bezwypadkowe, a mimo to maska korodowała od wewnątrz na zgrzewach blach (sporo rdzy), drobne ogniska pod lewym lusterkiem (zbierała się tam woda, błąd konstrukcyjny), rdza na nadkolach (brak osłon nadkoli z tyłu). Bardzo poważnie...
~Mike
Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Drobne oznaki korozji w 14-letnim samochodzie to raczej nic dziwnego. Przy tym wszystkim, w moim konkretnym przypadku mowa o jednym maluteńkim ognisku w niemal niewidocznym miejscu. Z pewnością warto raz na parę lat zerknąć na stan podwozia, ale osobiście nie zaobserwowałem nic, co wzbudzałoby lęk. Wydaje mi się, że Astra na tle konkurencji trzyma się w tej kategorii bardzo przyzwoicie.
~Tomek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Lakier bardzo miękki przez co łatwo się rysuje. Przednie błotniki zgniły z obu stron, pod nadkolami zbiera się ziemia, przez co ciągle jest tam wilgoć, polecam często zaglądać bo błotniki korodują w moment. Progi wymagały oczyszczenia i konserwacji zanim powstały dziury. Częstym problemem jest też rdza na tylnej klapie, ale o dziwo mnie to nie dotknęło (jeszcze)
~Piotrek
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Karoseria... no tak. Niby nie było źle, a jednak rdza się pojawiała. Najbardziej widoczna w dość zaskakujących miejscach jak linia dachu przy szybie czołowej. Standardowo przy tylnej blendzie pseudochromowanej oraz małe ogniska tu i ówdzie. Problemem większym był złuszczający się lakier bezbarwny na dachu oraz masce (kolor pannacotta) co jest dość powszechne podobno w tym kolorze.
~Ouragan
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jest dobrze dopóki nie zajrzymy .... do komory silnika, pod nieszczęsne osłony. Tu ruda chrupie. Tak to ładna (pomimo, że sedan) bagażnik o dziwo konkretny i ustawny (500 l.) Zawiasy bagażnika nie wnikają do wewnątrz (można? można!). Pada ... osprzęt! Bagażnik otwierany tylko elektronicznie więc koszmar gotowy. Zimą z kolei się nie domyka... Jezu!
~Kamil
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Generalnie wydaje mi się ok. Jak na nie-garażowanie jest dobrze. Odpryski pojawiają się od uderzeń kamieni, ale mało który samochód takie coś wytrzymuje (jeżeli szyby są elementem karoserii to te fabryczne są solidne. Parę kamieni walnęło na autostradzie i szyba bez pęknięć). Rdzy nie widać w 9-letnim modelu, więc generalnie jest nieźle.
~Jakub
Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Zdecydowanie na plus - ani grama rdzy na całym samochodzie, mimo częstego kontaktu z solą i piachem z ośnieżonych dróg. Lakier dosyć łatwo porysować, ale nie ma tragedii. Warto uważać na progi, po otwarciu przednich drzwi, pod zawiasami potrafi zbierać się wilgoć i brud - regularnie czyszczę to miejsce i na tę chwile bez problemów.
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nic szczególnego jeśli chodzi o wygląd, ot typowy Opel z tamtych lat, chociaż tył całkiem zgrabny. Blacharsko w porządku, nie widać ognisk korozji mimo wieku, pojawiły się niewielkie purchle spowodowane złym montażem lusterka. Denerwujący głuchy dźwięk przy zamykaniu drzwi, budzi moje skojarzenia z Wartburgiem
~Rafał
Hatchback 5d 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW
Tutaj nie ma tak różowo, lakier sam z siebie zaczął odchodzić przy klamce z tyłu - trzeba było lakierować drzwi. Mam pakiet OPC line, przy progach zaczęła wychodzić rdza na błotnikach z przodu i z tyłu - do lakierowania. Dodam tylko, że przed lakierowaniem był położony fabryczny lakier, nic nie było naprawiane wcześniej.
Dziennik kosztów dla Opel Astra H
6,3
8,6
9,5
~Karol
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Ładny design to powód dlaczego auto kupiłem. Linia jak na swoje lata bardzo przyjemna dla oka nawet po latach. Również i tutaj są błędu konstrukcyjne, na które trzeba uważać, np. miejsce pod listwą na klapie bagażnika (rdza) albo ścieki pod lusterkami. Zaślepki listw dach.-fatalne, bo odpadają od patrzenia.