Lista ocen Opel Astra J (265) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Wiele nie ocenię bo mały przebieg. Miałem fabryczne niedoróbki. serwis wymienił jakiś wężyk sterowania podciśnieniowego w osprzęcie bo był fabrycznie nieszczelny i zapalił się check. Na początku lekko skrzypiał fotel kierowcy ale po kilkuset km się ułożył i przestał. Serwis chciał to też robić ale nie zdążyłem dojechać i problem ustąpił. Opinia o tym modelu jest bardzo pozytywna, mam nadzieję że i moja będzie
~Użytkownik wielu samochodów.
Sedan 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Pasy bezpieczeństwa po odpięciu nie zwijają się przy wysiadaniu często wylatują na zewnątrz samochodu. Pęka dolna obudowa siedzenia z plastiku od strony kierowcy, podobno kierowca źle wsiada do samochodu co uważam za śmieszny argument. Brak energii elektrycznej po wyłączeniu zapłonu wyjęciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu drzwi, podłączone odbiorniki które potrzebują zasilania wyłączają się i resetują.
~Dario 679
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
mam go już prawie rok i nia miałem nawet najmniejszej awari . Zupełnie nic ( niedługo jadę na pierwszy przegląd) Z tego co czytam w necie to problemy maja ci którzy kupili to auto z pierwszego roku produkcji ( choroby wieku młodzieńczego) w pózneijszych wersjach wszystkie problemy wyelimnowano i jest już naprawde ok . ja żrobiłaem już prawie 30 tys km w jeden rok i myśle że to całkiem sporo
~Wb
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Po 10kkm w tylnych lampach powypadały odblaski i latały w środku lampy (problem typowy dla astry j po fl) - wymieniono na gwarancji. Po 15kkm wytarcie pedałów sprzęgła i hamulca, pęknięta gąbka w fotelu kierowcy i przetarta uszczelka drzwiowa - dopiero po kilku telefonach do GM uznano te usterki na gwarancji. Skrzypi kokpit - będę to zgłaszał w aso
~Artur
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
W pierwszym roku użytkowania: - wymiana modułu bluetooth, - problem z instalacją lpg, wymiana listwy wtryskowe (tak się chyba nazywa), - pęknie przewód instalacji chłodzenia,. Pierwsze dwie na gwarancji naprawione w serwisie. 3 usterka to niby efekt działania gryzonia wiec nie objęta gwarancją producenta.
~Michał
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nawiew: klima działa, mimo, że działać nie powinna. TEN TYP TAK MA. Zestaw audio wariujący we współpracy z iPhone'm - nie do usunięcia w ASO. Regularnie raz na rok filtr LPG zapycha się, albo elektrozawór staje dęba. Błąd check engine: doładowanie (kasować albo odpinać akumulator na chwilę).
~Krzysiek
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Musiałbym na siłę czegoś szukać - może to, że czasem skrzypnie uszczelka w drzwiach, albo plastik od uchwytu drzwi jak sie go mocno nacisnie to tez skrzypnie lekko. Czasami coś skrzypnie w prawym słupku w okolicach mocowania pasa bezpieczeńtwa. Ale poza tym leję i jeżdżę. Tego oczekiwałem.
~Paweł Wiśniewski
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
drobnych usterek jest bardzo mało ( spryskiwacz zaczął kiepsko rozpylać, drobne ale groźne rozpadł się lewarek - dobrze, że nie zdążyłem zdjąć koła - fabryka jak i główny przedstawiciel w Warszawie nawet nie przyjęli zgłoszenia mając to gdzieś i wysyłali mnie do serwisu abym zostawił auto.
~kuba
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
jak do teraz wymieniono : - regulator napięcia /regenerowano aleternator - czujnik poziomu płynu spryskującego - czujnik poziomu płynu chłodniczego - siłownik (funkcjonuje zamiast termostatu) - i jeszcze to co niżej - dwie kampanie serwisowe (czujnik świateł stop i sprzęgła i sterownik świateł)
~PanSatyros
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Są. Drobne usterki są. A to regularnie przepala się żarówka, a to klocki hamulcowe zaczynają piszczeć w połowie swojego życia tak, że i tak pojedziesz je wymienić. Czasem wywali jakiś błąd który nic nie powoduje ale i tak trzeba jechać go skasować. Tragedia nie ma ale szału też.