Lista ocen Opel Astra J (208) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 254 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Miłosz
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
35000 wymiana klocków i tarcz p. stuki w zawieszeniu nie do zlokalizowania nawet na serwisie. klima do nabicia 45000 awaria esp i abs 58000 wymiana zbiornika plynu chłodniczego( naprawa serwisowa gwarancyjan) 62000 wymiana klocki tarcze tył klima do nabicia Długo nic.... 110 000km termostat i klimna:)))))) 124 000km Listwa cewka. padł esp serwis powiedzial ze wszystko jest ok ale i tak sie swieci i nie dziala.
~Zawiedziony
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Niestety Opel mnie zawiódł na całej linii. Kupiłem nowe auto by nie mieć problemów, jednak problemy dopiero się zaczęły. Po 1 sprężarka klimatyzacji, odgłos świadczący o uszkodzeniu, niestety GM odrzuca reklamację twierdząc, że ten typ sprężarki tak działa. Koszmar. Po 2 zaczynam wyczuwać drżenie kierownicy przy hamowaniu, kolejna częsta usterka tego modelu... a wiec pewnie tarcze. Wkrótce to zgłoszę w GM.
~Tomek
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
HAMULCE - tracze chyba są z papieru lub też źle dobrane do mocy i masy samochodu. Po 15.000 zaczyna je wyginać. Po 40.000 padła membrana w zaworze przy turbinie (jakaś blaszka) - wymiana turbiny - na gwarancji. Lekka przesada mam nadzieję że jak pierwsze IV-ki będą kończyły gwarancję to wprowadzą tę \"blaszkę\" lub ten zawór jako część zamienną. 42.000 - padł termostat elektroniczny - gwarancja.
~firewire
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Skrzynia biegów M32 i opisane wyżej problemy - zużywają się w niej łożyska co może być kosztowne. Przy przebiegu 150 tyś km przerabiałem pęknięcie obudowy turbiny i cieknącą miskę olejową - obydwa do wymiany. Podobnie jak z drobiazgami, przy wystąpieniu awarii auto nie jest unieruchomione, da się trasę dokończyć. Ale mechanika trzeba szybko odwiedzić
~NigdyWiecej
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Autko wielokrotnie naprawiane na gwarancji . 2x Check engine i 3x wycieki oleju z silnika to za duzo na nowy samochód. Fatalna obsługa klienta OPLA . Bagatelizowanie poważnych usterek walka o auto zastępcze . Brak odzewu infolinii . Fatalnie Polecam opla jak ktoś lubi auta zastępcze Hyundaia ;) Mi przypadło do gustu na tyle iż zmieniłem
~Jarosław
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Ciągła walka z DPF bo inaczej przy wypalaniu kłęby dymu za samochodem. Mogli by zamontować kontrolkę że DPF się wypala wtedy można y kombinować żeby go przepalić. Mogła by być też opcja żeby w trasie samemu wyzwolić wypalanie. Poza tym słabo z chłodnicą EGR (nowa 4500 PLN) a w serwisie mówią że to w co 2 Oplu tak jest.
~Krzysztof
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Nowe auto z wadą wykazaną po przejechaniu 600 km. Nie przełącza na gaz pomimo osiągnięcia wymaganej temperatury. Reklamacja uznana przez serwis Opla w Płocku bez podania konkretnego terminu naprawy. Czuję się oszukany przez Opla ponieważ kupiłem nowe auto ale z wadą już nigdy nie kupię Opla.
~KapI
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Skrzynia biegów, powszechny temat w J-tce mi to napreawiono i zrobiono w ramach gestu handlowego, bo auto było świeżo po gwarancji ale cały czas serwisowane więc, tylko 1500 mnie to kosztowało, ale to niedoróbka Opla i oni o tym wiedzą ale wolą akcji serwisowej nie robić bo to nie jest wymiana żarówki ;p
~Radek
Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Uszczelkę smoka należy zmieniać co 3-4 wymiany oleju czyli 60 tys max według mnie. Trochę roboty przy tym jest niestety. Chociaż ja zmieniłem dopiero po zakupie przy około 220 i silnik jak żyje. Była też wada fabryczna amortyzatorów które pukały, też wymieniłem i jest ok.
~Krzysztof
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
koszmar. w sumie wymieniono już 9 wtryskiwaczy gazu, 2x cewkę zapłonową, 3x świece, 1x skrzynię biegów (ostatnio znów przestaje wchodzić 2 bieg), 1x turbinę, od 20-40x wykonano diagnostykę elektryczną z powodu choinki na desce rozdzielczej bez znalezienia przyczyny