Lista ocen Opel Astra J (208) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 254 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mareo
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Poważnych usterek nie było. Ale mam sporo uwag. UWAGA: Turbo dziura która doprowadza mnie do sząłu. Cygani średnie spalanie. Tankuję zawsze do pełna i kasuję liczniki, pokazuje w trasie spalanie 5,5 a jest 6,2. Przy mieszanej pokazuje 6,1 a jest 6,7. Ponad 0,5 jest większe.
~PanSatyros
Sports Tourer Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Mamy kilka flotowych takich asterek, ale eksploatowanych bardzo przyzwoicie. Tak naprawdę w każdym padło w okolicach 70tyś turbo, każdy ma przejściowe problemy z LPG (zawory paliwowe dewastują działanie instalacji). Ale żadna nie skończyła nigdy na lawecie!
~Artur
Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
W Chorwacji przy przebiegu 73000 rozleciała się pompa wody i podczas oczekiwania na lawetę całkowicie padł akumulator ,koszt naprawy serwis OPLA Split pompa pasek wielorowkowy akumulator uszczelki płyn itp 2700 zł jak dla mnie dużo ale nie było wyjścia
~Rafał
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Tutaj jak wyzej. Pod znakiem zapytania pozostaje skrzynia biegow ale mysle ze po 2012r opel zmieniajac olej znacznie poprawiel jej zywotnosc a ja zwiekszajac ilosc oleju w skrzyni rowniez zapewnilem jej bardziej komfortowe warunki pracy.
~Arek
Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Przy silniku który ma już 180 tyś km, pojawiło się: pęknięte gniazdo zaworowe, falowanie obrotów na biegu jałowym, notorycznie zatykający się DPF (jak już się filtr porządnie zatka to ani jazda w trasie anie chemiczne czyszczenie nie pomaga)
~Rav
Sports Tourer 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
przebieg 100tyś km - wymienione sprzęgło dwumasowe, naprawiana skrzynia biegów, wymieniona sonda lambda, cewka zapłonowa. Sumaryczny koszt ok 10tyś zł. Kupując radzę wykupić jak najszerszy/najdłuższy pakiet serwisowy.
~Vallium
Hatchback 5d 1.6 Turbo ECOTEC 180KM 132kW
Poważnych usterek też nie było, choć prędzej czy później skrzynia biegów będzie wymagała remontu. Zdarzają się ponoć problemy z krzywieniem tarcz hamulcowych dla tego lepiej wymieniać je na bardziej usportowione zestawy.
~Jacek
Sports Tourer Facelifting 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Padły 2 poważne rzeczy i to przy przebiegu do 70 tys. Po pierwszej rolka napinacza paska osprzętu po drugie zawór podciśnieniowy przy turbinie. Każda awaria uniemożliwia jazdę. samochód w Oplu stał w sumie ponad 2 tyg.
~Andrzej -Andy
Hatchback 5d 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
nie ma jeszcze problemów,chociaż jako użytkownik samochodów opel astra ,a mam już 5 z kolei wszystkie nie miały żadnych poważniejszych awarii.,dlatego polecam tą markę./tylko teraz ten słaby silnik przy tej masie ?/
Dziennik kosztów dla Opel Astra J
8,9
9,4
~szymon
Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Tu tragedia, zakup nowego auta w salonie. Po 50 000 km wymiana wtryskiwaczy koszt 3000 zł. Po 90 000 km do wymiany turbo, wszystkie gumy sparciałe, jakieś sterowniki w ASO - koszt 8000 zł !!