Lista ocen Opel Insignia II Grand Sport (49) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Koenigsegg
Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Największe nieporozumienie w tym samochodzie to skrzynia biegów. Po prostu DRAMAT przez duże litery. Ta skrzynia nie powinna znaleźć się w tym aucie. Biegi wchodzą luźno; jeszcze nie zdarzyło mi się aby przy redukcji z czwórki na trójkę nie szarpnęło autem a jeździć potrafię bo trochę kilometrów w życiu pokonałem. Ta skrzynia w zupełności nie pasuje do tego samochodu. Całe auto oceniłbym wysoko skrzynia biegów to jedna wielka katastrofa....
~Darek
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
skrzynia działała bardzo płynnie (AT8), jednak pojawiło się szarpanie przy 4 biegu. Działa ona ze sporym opóźnieniem reakcji na pedał przyśpieszenia, co może być niebezpieczne gdy potrzeba dynamicznie wyprzedzać, przy maksymalnym wciśnięciu z kolei utrzymuje za wysokie obroty przez co nie wykorzystuje w pełni osiągów silnika, natomiast przy normalnej jeździe obroty są utrzymywane tak nisko że czuć wibracje całego auta
~UTK2011
Grand Sport 2.0 Turbo 260KM 191kW
Tutaj muszę pochwalić Opla w porównaniu ze starą Insignią z 6 biegowym automatem którym miałem okazję się przejechać u znajomego jest ogromna poprawa można spokojnie stwierdzić że dorównuje skrzyni DSG z grupy VW dla mnie ogromy plus. Myślę, że z tym silnikiem dobrze współgra obroty trzyma w granicach 1300-1500 chyba, że przełącze na tryb sport to potrafi ładnie przeciągać nawet i do czerwonego pola z gazem w podłodze.
~marcjan
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Jeździłem w życiu różnymi markami, ale zawsze właśnie w oplach napotykam na haczące skrzynie biegów. W nowej Insigni również jest z tym problem. Jeżeli jeździ się spokojnie i dostojnie wszystko jest ok, ale przy dynamicznej zmianie biegów działa nieprecyzyjnie. Raz dziennie zdarza się, że bieg nie chce wskoczyć. W autach innych marek nie miałem nigdy takiego problemu.
~Kolorowy plastuś
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Jedynym minusem jest wolne działanie przekładni przy ostrzejszej jeździe lub przy kick-downie. Pod tym kątem bez porównania do skrzyni DSG. Czasami reaguje po około 1 sekundzie... Ale tak naprawdę to kwestia przyzwyczajenia do jej stylu pracy, i przestaje to być wielkim problemem - człowiek wie jak zareaguje i po czasie po prostu dostosowuje się do niej.
~maku
Grand Sport 1.6 Turbo 200KM 147kW
Nie do końca rozumiem tak negatywne opinie o manualach w nowej Insignii. Fakt, że zdarzało mi się jeździć samochodami z krótszym skokiem lewarka, ale nie jest wcale tak źle. Biegi wkakują płynnie, nic się nie zacina, przyjemny opór przed wskoczeniem biegu. Przy odrobinie wprawy można całkiem szybko zredukować ;)
~Adam
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Standardowa hydrokinetyczna, bez wodotrysków, raczej leniwa ale płynna, lepiej wbija biegi w górę niż redukuje. Wymieniajcie olej i 200kkm zrobicie. Jak się parkuje na wzniesieniu, nieprzyjemnie strzela przy wrzucaniu D, zastanowiłbym sie 10 razy przed zakupem auta które jeździło gdzieś w górach.
~TDG
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
8 biegów najnowszy automat który jest także w peugeot czy volvo, które czasami się gubią, niby inteligentnie dostosowywują się do zapotrzebowań kierowcy. Komfort automatu w pełni jednak mozna docenic na autostradzie czy trasie gdzie szybko i precyzyjnie zmienia biegi , w mieście czasami się gubi
~Marcin
Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Spotkałem się z bardzo negatywnymi opiniami o skrzyni manualnej. Nie potwierdzam. Zmiana biegów bezproblemowa, biegi wchodzą precyzyjnie, nic nie zgrzyta, nie szarpie. Poprzednio jeździłem Fordem z precyzyjną i dokładną skrzynią i ta bardzo podobna. Nie mam zastrzeżeń.

Usterki Opel Insignia II

Opel Insignia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rambo
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Automatyczna skrzynia biegów nie szarpie i płynnie zmienia biegi. Czasem przy wysokich prędkościach i np. pod górę redukuje i ciągnie na np. 5000 obrotów przez jakąś chwilę. Dźwięk jest mało przyjemny. Trochę brakuje momentu obrotowego silnikowi.
Opel Insignia II Grand Sport