Lista ocen Opel Omega B Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW 1994-2000 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robertfrankowski@vp.pl
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Silnik jest doskonały do tego auta, jedyny minus to dostęp do elementów silnika podczas napraw (np wymiana świec, czy termostatu), jest on utrudniony co powoduje wydłużenie czasu wymiany i podnosi koszty. Za to dźwięk V6 podczas podróży jest muzyką dla uszu. 170 KM to też zapas mocy podczas manewrów np wyprzedzania. Jechałem z rodzinką 4 osoby plus pełny bagażnik, a jak trzeba było wyprzedzić to silnik wydawał z siebie tylko głośniejszy...
~Mazur
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
wystarczająca moc, niestety dostępna powyżej 3500 obrotów, przy ruszaniu spod świateł na pierwszych metrach wyprzedzają wszyscy. Przejechałem Omegą 50 000 km i silniku nic się nie działo, choć ostatnio mam wrażenie że strzeliła uszczelka pod głowicami - grzeje się i bierze płyn chłodzący
~Chicano@o2.pl
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Coś pięknego, pomruk V6 cudowny, elastyczność silnika doskonała, przy wciśnięciu pedału gazu srogi pomruk mocy i energiczne parcie przed siebie z mocnym wciśnięciem w siedzenie. Narazie bez awaryjnie, bez zadnych objawów dużego przebiegu. Stanowcza ocena 5+
~KRY
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
To moje pierwsze auto z V6, ale nie pierwsze ktorym jezdzilem. Silnik to po prostu melodia, rowno chodzi i cichutko mruczy, zbiera sie dobrze od samego dolu, a po przekroczeniu 4000 obr/min pokazuje co naprawde potrafi. Dla mnie rewelka.
~zan.jac@wp.pl
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Miałem rózne samochody od 1200 do 4200 pojemności i rzędówki i vałki ale ta jest na prawdę godna polecenia , silna ,szybka i spokojnie pracująca jednostka. Dobra zarówno dla kobiety z dziećmi jak i lubiącego szybką jazdę szefa rodziny.
~eustachy
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
2.5 V6 daj radę. Nie jest to sportowiec, waży prawie 1700kg, ale naprawdę daje radę, wyprzedzanie nie stanowi większych problemów, redukcja i od 3 tys obrotów jest ogień. No i do tego genialny dźwięk silnika, mruczy fantastycznie.
~Valdi
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
LPG załozone w 2006r, sekwencja BRC, pomarańczowe wtryski.. przy stanie licznika 196.000 km .. dzisiaj 2012r. 297.000 km i nadal zrywna,, łatwo zapala.. i ten dźwięk V6 ... :-)
~Miś
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
nie ma to jak dzwiek i moc V6, elastycznosc jest duzym plusem tej jednoski, wyprzedza sie bezstresowo, minus wycieki oleju spod pokryw zaworow, ale mozna to tanio zrobic :-)
~doprze
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Ładnie pracuje, cichutko. Silnik żwawy i elastyczny... bardzo przyjemnie i bez obaw się przyśpiesza i wyprzedza. No i do tego ten dźwięk V6 ;)
~kamillo
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Bardzo zła opinia Dużo pali Wielką wada jest chłodnica oleju ktora czesto pada(tez mialem ta nieprzyjemnosc)
Opel Omega B Kombi