Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wasp 78
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Co do ekonomiczności tego samochodu,to powiedziałbym tak sobie,przeglądy są co 2 lata,lub co 30 tyś km,gdy był na gwarancji przegląd standardowy w ASO+wymiana klocków kosztował 1100 zł.Spalanie w cyklu mieszanym w zimie spokojnie 8 litrów na 100 km
~Dawid_G_16@interia.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Koszmarnie drogie części (są droższe niż auta made in Japan). Duże chwilowe spalanie przy jeździe przy prędkości około 100km/h. Samochód nie nadaje się w trasę anie mieszaną tylko same miasto. Jest autem wg. mnie wysoko awaryjnym i kosztownym w utrzymaniu.
~JaPan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Po tak małym silniku można by się spodziewać większej ekonomii. Miasto (Wa-wa) do 8 trasa ok 6. Nie jest źle, ale moje ST ma 4x więcej mocy i 3x większy silnik, a pali tylko 2x więcej. Zatem można powiedzieć, że ST 220 jest bardziej ekonomiczny.
~Paweł
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Z zużyciem paliwa w trasie to da się zejść naprawdę nisko - jadąc po górach spalił ponizej 5 litrów. Przeglądy są tańsze niż w autach japońskich, podobnie jak części, ale myślę, że warto je samemu robić, a czego się nie potrafi to poprosić u mechanika.
~Pozdawiam Rafał
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
zużycie paliwa jest na poziomie przy tym silniku i osiągach nie jest tak źle, widziałem jak inni piszą że pali bardzo dużo hahaha smiać mi sie chce a jaki 2 litrowy benzyniak pali mniej ?? może jakiś jest co pali 0,5 litra mniej i ma mniejsze osiągi
~nazget
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Na dojazdach do pracy (łącznie 50km miasto + trasa) na 1 baku robię 750 - 800km, więc nie ma co narzekać. 2 tankowania na miesiąc + 1 jak inne wyjazdy. Nic nie robione poza 1 przeglądem na 30tys - koszt 400zł. Urwany lew z tyłu + zaprawka to 100zł.
~raiders
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
cóż wiecej chcieć, za wolno jeżdzić się nie opłaca:))) przy prędkościach na trasie 130-140km/h spalanie 5l przy 90-100km/h 4,7, wiec różnica bardzo mała, miasto nigdy wiecej jak 6,8l nawet gdy w zimie na odpalonym silniku skrobie się szyby przez kilka minut:)
~Pedro
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
serwis wolę omijać z daleka - ceny przeglądów i napraw niesamowicie zawyżone i nie zawsze dobrze wykonane, wszystko chcą od razu wymieniać zamiast naprawiać, zużycie paliwa w normie, zgodne z parametrami podanymi w świadectwie homologacji
~tommorz@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zużycie paliwa wzorowe.Zimą spala mi w mieście nie więcej niż 5,6l.Na trasie 4,2.Latem :miasto 4,7.Ceny przeglądów za wysokie,jak ktoś ma po auto gwarancji to się serwisuje gdzie indziej po prostu.Naprawy to samo.Są oczywiście tańsze zamienniki i allegro.:-)
~toddy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na taką pojemność i moją raczej dynamiczną jazdę spalanie w okolicach 7,5 l na 100 km w mieście jest raczej b. dobrym wynikiem. W trasie przy dwóch osobach i pełnym bagażniku przy średniej prędkości 110 - 120 km/h spala poniżej 6 litów :)