Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Spalanie paliwa w zależności od stylu jazdy, lecz generalnie nie ma się do czego czepiać. Gdyby paliwo było u nas lepszej jakości to i spalanie byłoby mniejsze. Co do cen przeglądów to Peugeot ceny ma z kosmosu, o naprawach lepiej nie wspominać.
~jagers77@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
przyzwoicie ekonomiczny samochodzik chociaż przy tankowaniu paliwa pod korek okazywało się że samochód ma zbiornik paliwa chyba z gumy poniewaz zdarzało się zatankować nawet 4 litry ponad katalogową pojemność zbiornika paliwa - CUDA CZY CO ????????
~Camyczek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Strasznie duzo pali! Wcześniej jeździłam Oplem Vectra 2,0 i palił po miesci tylko 2 l wiecej :( W trasie przyzwoicie, ale nie ma rewelacji! Takie autko powinno palić po miescie nie wiecej niz 7l, a on przy włączonej klimie pali nawet 9,5 :(
~Anna / magania27@poczta.onet.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Mój pali średnio 5-6litrów / 100. Dużo jeżdzę trasą, dużo po mieście. Przeglądów nie robię w ASO, naprawy tak. Do tej pory zepsuł mi się tylko wiatraczek od chłodnicy i nic więcej. Wymieniam regularnie płyny, klocki i filtry. Koszt średni.
~jacek_kaleta@sgs.com, ale tylko do końca maja.
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Bardzo jestem zadowolony. Jazda mieszana: tzn obwodnica (korki) + misto (korki), w sumie pół na pół 70 km/dzień. Zużycie paliwa poniżej 7 w zimie i poniżej 6 w lecie. Oleju do tej pory nie dolałem. Przegląd co 30.000 to chyba najlepszy wynik.
~Qn
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Części są drogie, a przy bardzo częstych awariach można dosłownie zbankrutować. Przede wszystkim auto ma udziwnione rozwiązania np. wymiana paska wieloklinowego. Przez to trzeba poświęcić więcej czasu i naprawy są droższe.
~Ralf
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Chyba jeżdżę za szybko :) ( jakoś mnie ponosi ) ale to raczej kwestia przyjemności z jazdy. Spala tyle co Astra 1.6 115 KM i przy tej masie to troszkę za dużo. Byłoby super 1l /100km mniej acz nie jest to dla mnie problem.
~elmario29
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Spalanie tego silniczka jest wręcz rewelacyjne,pod warunkiem że kierowca nie ma aspiracji rajdowych,bo i nie bardzo jest czym poszaleć,ekonomiczna jazda i zmiana biegów przy 2500-3000 obrotów i sukces w zasięgu ręki.
~Kroms
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Po mieście ok. 7l, podobnie przy 150kmph na autostradzie (niestety nie ma 6stki) Przy spokojniejszych 110-120 da się zejść do 5.5-6l. Dla mnie spoko. Co do cen części i napraw - nie jest ani drogo, ani tanio.
~Tequila
Kombi 1.6 16V HDi 109KM 80kW
Zużycie paliwa w trasie rewelacyjne, miasto również narzekać nie można. Jeżeli chodzi o ceny przeglądów i napraw to musimy przygotować się na nieco większy wydatek, jednak zwróci się to przy wizycie na stacji.