Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~martyna
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
po co mi diesel skoro przejezdzam rocznie tylko 35 tys km a po za tym ropa jest w cenie benzyny a mo peugocik pali tylko 6l benzyny w trasie a audi dieselek palił 7,8 litra ropy w trasie to juz mówi bardzo wiele o ekonomicznosci niemieckich aut i daje to zastanowienia nad kupnem tego niemieckiego szmelcu
~zdzichufizyk@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
zuzycie paliwa wrecz ksiazkowe - moze dlatego ze umiem jezdzic oszczednie- 6 litrow trasa z klimatyzacja okolo 6,8 litra do 7 litrow na 100 km w miescie 6,5 do 7 litra bez klimatyzacji i 7,5 z klimatyzacja.Drogie przeglady.W ogule Peugeot i jego serwis bardzo drogi i nie bardzo dokladny.
~krzysztof z poznania
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
zużyci całkiem niezłe przeglądy troche drogie więc naprawy wykonyje prywatnie nie w aso a jak już trzeba to własny materiał wychodzi znacznie taniej z poważniejszych napraw to ostatnio wtryskiwacz koszt w aso 550 zł no i drązki stabilizacyjne mankament tego samochodu ponoć na nasze drogi troche za delikatne
~Fundi
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
paliwa pije średnio 6,5 l, ale sporo km robię w trasie, w mieście na zimówkach brał i ponad 8,5, przeglądy są bardzo kosztowne, zawsze wyjdzie jakaś awaria, cześci do francuzów drogie a usterek sporo (choćby zawieszenie) - samochód zdecydowanie mało ekonomiczny, raczej dla miłośników marki
~Marek- rudy peugeot 206
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Spalanie to najwiekszy minus auta. 206 z sielniekiem 1.1 przy dosc dynamicznej jezdzie okazuje się mało ekonomiczna. W porównaniu z innymi silnikami 1.1 plasuje sie na szarym koncu. Ale jak mowi serwis peugeota tak powinno byc i kropka. Jako najlepsze wyjscie polecam auto z silniekiem 1,4 HDI
~Lakyluk
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Zużycie paliwa nie zrobi pustki w portfelu natomiast serwis TAK. ASO u Peugeota to tylko nazwa i nie wiedza skąd się wzięła, krakowski serwis/salon (nie wymienie nazwy) to dopiero zaczyna się uczyć na samochodach klientów, dział reklamacji- nie ma tam czegoś takiego, bez prawnika nie ma co startować
~magniuto@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Gdyby nie ceny przeglądów w ASO, musiałbym dać "5". Zużycie paliwa mnie zadziwia, pali średnio litr więcej niż moje poprzednie auto (CC 700) , silnik 2 razy większy, że o osiągach nie wspomnę. Średnio w cyklu mieszanym pali mi 6,4 l na setkę. W zimie litr więcej, w mieście mieszczę się spokojnie w ósemce.
~sadi1@wp.pl http://sadi1.prv.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
samochód ten jest ekonomiczny ale serwis już nie:), miasto od 7 litrów(normalna jazda) do 8,5litra (moja jazda trochę bardzo dynamiczna), trasa SUPER jadąc spokojnie 90-110km/h UWAGA!! 4,7litra SPRAWDZONE!!!! Wszystko ok tylko serwisy z tym już gorzej ostatnio przegląd kosztował mnie 800 zł.
~Zuuf
Hatchback 1.9 D 69KM 51kW
Na spalanie w moim Peugeocie nie mam co narzekać. Podczas zwykłej, nieagresywnej jazdy zarówno w mieście jak i trasie pali mniej więcej 5l/100 z różnicą o pare dziesiątych litra na korzyść jazdy na trasie. Próg 6/100 pojawia się dopiero podczas delikatnie mocnego gazowania.
Dziennik kosztów dla Peugeot 206
6,1
8,3
9,4
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak już napisałem... Ekonomiczne pokonywanie trasy pochłania niewielką, tj. około 5,5 l/100km, miasto, czyli np. bez korkowa jazda po wawie w okresie wakacyjnym to około 6,7, zakorkowana wawa 8,4. Naturalnie jazda z włączoną klimą w dystansie 1/4 opisywanej, wyżej drogi.