Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chyl_marcin@wp.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
oczywiście zależy od sposobu jazdy, chociaż do wyczynu te silnik się nie nadaje. nie daje się też zbytnio forsować-broni się i tyle. zużywa przeciętnie, ale co godne podkreślenia, zużycie nie wzrasta tak drastycznie przy miejskiej jeździe
~JARECKI
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W trasie osiągąłem zużycie 5 l -w mieśie 7,5 srednio wychodzilo mi 6.8 l. jest super. ceny części np. wydech kupiłem lekko używany na alegro -o wiele taniej niz podróbkę -orginal , bedzie na wiele latZ serwisu nie korzystam. Wszysko chodzi bez zarzutu
~Maciej ze Szczecina
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Mały silnik - mało pali.Od początku latam na paliwie 98 i troszkę to średnie obniża.Drogie naprawy to przede wszystkim tylna belka (robota ok.150- 250 zł/strona BEZ CZĘŚCI!) i ewentualnie diagnostyka komputerowa silnika (ok.75- 140 zł za podłączenie).
~Szary
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Jeżdżę już czwarty rok i odpukać, nie mam zbyt dużych doświadczeń w odwiedzaniu stacji obsługi. Ale faktem jest, że jakość wykonywanych tam usług jest w dalszym ciągu daleka od oczekiwań. Ceny są przystępne ale warto popytać w kilku miejscach.
~wojtek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
zużycie paliwa ok. 7l/100. Ceny przeglądów poprostu kosmiczne. Za przegląd po 50.000 km zapłaciłem 1.000 zł. Poza tym w serwisach na niczym się nie znają. Awaryjny jak żaden do tej pory. Czujniki do wymiany wszystkie po kolei, amortyzatory, klocki.
~fistacho
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na tę klasę i silnik, mógłby palić trochę mniej. Ceny przeglądów raczej w normie. Naprawy, jeżeli serwis dobrze zdjagnozuje to ok ale trzeba uważać bo serwis potrafi mocno naciągnąć wymieniają wszystko co popadnie dopóki usterka nie zniknie.
~bburago@poczta.fm
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Średnio pali około 8 litrów,przy jeżdzie na maxa(non stop 180-200kmh)pali okolo12litrow,minimum to około 6l.Co do czesci to wszystko kupuje w serwisie bo tam jest najtaniej,ale rzeczy typu wymiana oleju itd robie w nieautoryzowanym serwisie.
~seba
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Niestety tylko 60KM a w miescie pali wiecej niz 98KM honda czy toyota. W trasie co prawda przy spokojnej jezdzie mozna zejsc ponizej 6l na 100 ale to zadna przyjemnosc z jazdy. W zimie i w miescie przecietnie palil kolo 9l - to skandal !
~Rafał
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
zużycie paliwa jest bardzo dobra stroną tego samochodu, nawet przy mało oszczędnej jeździe średnio spala okolo 5,5 l/ 100km. niestety koszty przeglądów są wysokie. Podobnie jest w przypadku części zawieszenia , a często je trzeba wymieniac
~Piotr
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
tylko tankuję i jeżdżę, pali niewiele, średnio w mieście do ok 7 literków/100 km, przeglady co 2 lata lub 30 000 km. za cały przegląd (tj. olej syntet. TOTAL Quartz 9000, filtr itd...) w ASO Peugeot z filtrem przeciwpyłkowym zapłaciłem 459 zł, to dużo?