Lista ocen Peugeot 206 (644) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 756 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Dziś tankowałem po raz drugi i eureko, zaskoczenie miłe... Myślałem, że będzie więcej... Atu 8,3 po mieście na dojazdach 9 km przy zimnym silniku, trochę podczas weekendu z prędkościami do 140. Na trasie nie badałem, ale sądzę, że przy dajmy na to 100km/h byłoby poniżej 7 ;)
~cyberpunk88@op.pl
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Nigdy, nawet w zimie przy dynamicznej jeździe, nie spalił mi więcej niż 8 litrów. Najmniej natomiast udało mi się zejść do 6,1 litra na trasie przy średniej prędkości 120 - 130km/h. Średnio w lecie około 7 litrów, zima 7,5 litra. Łatwo dostępne i tanie części.
~slavcar
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Auto stosunkowo ekonomiczne pod względem zużycia paliwa. Bardzo drogie częsci i usługi w ASO, na razie jednak bardzo rzadko z nich korzystam - nie ma takiej potrzeby, drobne naprawy wykonuję u znajomego mechanika, a wymiany oleju i filtrów wykonuję samodzielnie.
~Ja
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
No nie jest tu z tym silnikiem kolorowo 1.1 a w mieście w zimę mi łyknie ~8 litrów może jestem przeczulony ale z tego co pamiętam moje stare renault z silnikiem 1.8 w benzynie paliło w granicach 10 litrów od tego silnika oczekiwałem spalania na poziomie 7 litrów max
~tommorz@wp.pl
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Zużycie paliwa wzorowe.Zimą spala mi w mieście nie więcej niż 5,6l.Na trasie 4,2.Latem :miasto 4,7.Tu na 5.Ceny przeglądów i napraw za wysokie(tu na 1)jak ktoś ma po auto gwarancji to się serwisuje gdzie indziej po prostu.Naprawy to samo.Są oczywiście tańsze zamienniki i allegro.:-)
~PrzemkoPW
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik 8 zaworowy to przestarzała technologia, niestety pali sporo. Przy bardziej dynamicznej jeździe w mieście + stanie w korkach itp. 8-9 a potrafi wziąć nawet 10L. W trasie przy spokojnej (do 130 km/h) jakieś 7-7,5 L. Na pewno nie można go zaliczyć do ekonomicznych pojazdów.
~Wojtek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Zima w miesice pali jak smok, 40 litrow potrafilo spalic na dystansie 350km. Poza miastem - wyobrazcie sobie - jest duzo lepiej. Generalnie ten silnik jest malo oszczedny, mam tez duze auto z benzynowym silnikiem 1.8, pali zdecydowanie mniej (chociaz wazy 1,8 tony!).
~Gregor
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
w zimę to horror 11/100km (ale tylko przy mrozach -5 - -10, bo w temp. 0 - -5 ok.9/100km. Tak spala po mieście.Na trasie udałomi się zejść do 5.0/100km przy prędkości 90-100/h, nie naprawiam w ASO, auto mam z drugiej ręki, więc ceny napraw (rzadkich z resztą)w miarę do przeżycia
~Adam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ekonomia przyzwoita. Spalanie przy dynamicznej jeździe na poziomie 7l, do 5 i pół litra można zejść na autostradzie. Ceny części nie sprawiają, że stajemy się biedniejsi. Gdyby nie tendencja do przepalania żarówek h7, to było by idealnie.
~tri
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Podanymi wartościami spalania proszę się nie sugerować, bo nie jeżdżę oszczędnie i nigdy na to nie patrzyłem, gdyż albowiem tankowanie rozliczam na FirmĘ. Generalnie czasem się coś do tego auta leje, ale nie na tyle często żeby to denerwowało.