Lista ocen Peugeot 307 II Kombi (48) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brudi@o2.pl
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
z przodu super, nawet przy wysokich prędkościach jest przyjemnie, natomiast z tyłu przy prędkościach autostradowych słychać szum tylnych opon, być może to wina kiepskich opon, bo pirelli p7 które w testach pod względem hałasu wypadły fatalnie, pomijając opony to przy ok 80 pojawia się szum relingów, fabryczne radio gra, ale chyba najgorzej ze wszystkich poprzednich aut, głośniki liche, często mam wrażenie, że coś się stało z łożyskiem lub...
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Za to kryterium należała by się 6. Jest rewelacyjnie cicho. Można swobodnie rozmawiać bez przekrzykiwania, w radyjku słychać każdy dźwięk. Mam porównanie z Octavią, tam nie da się rozmawiać podczas jazdy taki hałas, już nie mówiąc o słuchaniu radia. W peugeocie jest naprawdę cichutko, niewtajemniczony nie jest w stanie powiedzieć czy to disel czy benzyna.
~Grzechotnik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Dla mnie OK, trzeba pamiętać, że to nie mercedes czy BMW. na postoju prawie nie słychać silnika, tylko dmuchawa, podczas jazdy do 160km/h jest ok, ale jak to w dieslu nie ma wiekszej różnicy (odczuwalnej) czy jedziesz 90 czy 130, szumy powietrza opływającego karoserię są znośne, nie ma gwizdania czy czegoś podobnego.
~halloweed
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Mój pierwszy dizel więc nie byłem przyzwyczajony, ale auto jest momentami irytująco głośne. Zwłaszcza przy prędkościach miejskich rzędu 50-60km. Na 3 biegu wyje, na 4 się krztusi i dygocze. Cichnie powyżej 90, do 150km/h można spokojnie podróżować
~codenamepawel
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Autko na luzie mruczy cichutko, na początku nie mogłem się przyzwyczaić, że jest włączone, ale po dodaniu gazu słychać brzmienie silnika, nie jest za głośne. Przy 160 km/h da się rozmawiać bez większego problemu.
~Darek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Przy normalnej jeździe do 120 - 130 wszystko jest ok. Przy 150 jest głośno a przy 180 słychać jeden świst i ryk silnika (brakuje 6-tki jak wcześniej pisałem). Niestety jak się komuś śpieszy to trzeba rozkręcić radio i pędzić:-)
~jakub_chudziński
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Nawet przy autostradowych prędkościach nie było kolosalnego szumu, silnik dobrze wyciszony, przy normalnej jeździe nie słyszało się specjalnie, że jedzie się w samochodzie.
~Fiku_Miku
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Kiepsko. Du... nie urywa. Od strony silnika lipa, od strony zawieszenia lipa, natomiast od strony opon, jest bardzo cicho nawet przy większych prędkościach. Ogólnie takie -4
~arszymek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
jest w porządku, praca silnika nie jest udręką, pęd powietrza również nie przeszkadza, dopiero może przy wyższych prędkościach, ale czy w innych autach tej klasy jest inaczej?
~Robustboy
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
wentylacja aby była skuteczna to musi być ustawiona na co najmnie 2, a wtedy jest dość głośna; za to silnika - pomimo że diesel - bardzo mało słychać, zobaczymy co będzie za 2-3 lata
Peugeot 307 II Kombi