Lista ocen Peugeot 4007 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zdzisław
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
W serii (160 kM) silnik był niczego sobie, ale człowiek zawsze chce czegoś lepszego. Ponieważ diesel daje w tym aspekcje pewne możliwości zdecydowałem się na jego stuningowanie w pewnej renomowanej krakowskiej firmie. Dane z hamowni (prawie 190 kM i 480 nm momentu) przekładają się na subiektywne odczucia zza kierownicy. Samochód nie jeździ a lata. Przyspieszenie wgniata w fotel na pierwszych 3 biegach - nie mierzyłem przyspieszenia od 0 do 100...
~Michał Nowakowski
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
W porównaniu do mojego poprzedniego auta (czyli praktycznie tego samego - przecież trojaczki produkowane są na jednej linii produkcyjnej w Japonii) silnik 2.2 o wiele lepiej pasuje do charakteru auta. Samochód przyspiesza płynniej niż z volkswagenowskim silnikiem 140 km. Wrażenia słuchowe też są bardziej znośne - to że w moim poprzednim aucie pracowały pompowtryskiwacze a nie common rail było \"widać, słychać i czuć\".
~Pucio
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Silnik nie ma dwóch turbosprężarek (tak jak np. w 407-ce), przez co ma nieco niższą moc - 156 zamiast 170 KM, ale w zamian podwyższono moment obrotowy z 370 do 380 Nm przy 2000 obr/min. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu silnik ochoczo zabiera się do pracy, a towarzyszący mu gwizd turbiny nie irytuje. Bardzo dobra elastyczność.
~Ryszard
Crossover 2.4 170KM 125kW
Bardzo dobry silnik przyjemny w eksploatacji na łańcuchu rozrządu, spalanie jak na taki duży silnik po pojemności 2.4 i 170 koni w automacie max 10 litrów benzyny 12 LPG 50% miasto 50% trasa , dodam że nie pobiera oleju silnik w Audi jakiś błąd był fabryczny że izra mi spadła olej tutaj tego nie ma,
~Darek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Mimo technologii CR silnik daje po sobie dość głośno poznać, że zasila go olej napędowy. Jego moc i moment obrotowy idealnie dopasowny do wielkości i masy auta - sprawdza się zarówno w lekkim terenie jak i na autostradzie, gdzie bez problemu (tj. hałasu) daje się jechać ze stałymi prędkościami 160-180 km/h.
~Natalia
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
To moje pierwsze własne auto - po doświadczeniach za kierownicą Cayena rodziców miałam wątpliwości czy tak mały silnik poradzi sobie z tym samochodem, ale w miarę jak przybywa kilometrów na liczniku mojego samochodu, mnie przybywa pewności, że jest od dobrze dobrany do auta.
~basik
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kulturą pracy tego silnka jak i jego dynamiką. Bałem się silnika diesla bo dotąd jeździłem benzynami ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Spalanie na razie zgodnie z komputerem ok 9 litrów po miescie.
~McMaciek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Jeden z lepszych silników diesla dostępnych na rynku. Elastyczny, dobrze wyciszony, pracuje o wiel bardziej \"aksamitnie\" niż 2.0 TDI dostępne w Outlanderze.
~M.Z.
Crossover 2.4 170KM 125kW
Jak na 4 cylindry kultura pracy i rozłożenie momentu obrotowego (ciągnie od niskich obrototów) wzorowe - idealnie dopasowene do wielkości i charakteru auta.
Dziennik kosztów dla Peugeot 4007
10,3
~Witek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Mimo mocy niższej niż w moim poprzednim aucie (156km vs 185km) subiektywnie oceniam 4007 jako bardziej elastyczną i mocniejszą niż XC90