Lista ocen Peugeot 406 (404) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Miret
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Jest ok, ale jednak brak ramek w drzwiach robi swoje. Uszczelki po 14 latach już są słabe i potrafią przepuscić trochę powietrza, które słychać przy prędkościach autostradowych. Jeżeli chodzi o silnik, to nie miałem żadnych problemów z "uciążliwym" hałasem.
~Paweł
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
auto jest dość dobrze wyciszone, lecz trzeba pamiętać, że nie ma się obramówek wokół przednich szyb w drzwiach bocznych i z czasem od otwierania i zamykania może ta uszczelka się wyrobić co jest przymocowana do dachu, ale ja ją wymieniłem i nic mi nie syczy :)
~Machina3012
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Jak na ten rok, standard wyciszenia jest podobny do wyciszenia studyjnego. Strasznie cicho w samochodzie prawie nie słychać pracy silnika. Słychać za to zawieszenie jeśli masz już do wymiany amortyzatory lub łączniki będzie ci doskwierało stukanie, które z czasem denerwuje.
~Bartez
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
SIlnik klekocze delikatniw pod maską ale to jest akutat bardzo miłe dla ucha i... w zasadzie to wszystko co słychać z zewnątrz, dopiero podczas jazdy z prekością powyżej 120km/h zaczyna być słyszalny opływ wiatru i muzyczkę trzeba zwiękrzyć z wartości (4) na jeden wyżej ;)
~Gajusz
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Wyciszenie na bardzo dobrym poziomie, silnik staje się wyraźniej słyszalny w zakresie 3500-4000 obrotów, potem znowu go nie słychać , ale to już bardziej za sprawą szumów powietrza i toczenia. Ale większych zastrzeżeń brak, przy rozsądnej jeździe jest bardzo cicho.
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Przy 150 km/h można jeszcze spokojnie rozmawiać słuchac radia. Od 160 km/h lepiej dać sobie spokój z rozmową. Ogólnie samochód wyciszony jest bardzo dobrze - jeżdżenie po mieście z klimatyzacją i zamknietymi szybami powoduje, że nie słychać z zewnątrz żadnych uciążliwych dźwiękow.
~Max
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
To jest diesel czy V6? Bardzo cicho, zero wibracji, a przy mocniejszym wcisnieniu gazu przyjemny basik. Przy 120 slychac tylko szum powietrza i to tez nie za glosno. Przy 180 troche za wysokie obroty jak na diesla - przydalaby sie szosteczka. Super radio CD Clariona.
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Szyby bez ramek świetnie wyglądają, ale coś za coś. Ogólnie samochód jest bardzo dobrze wyciszony i do 120km/h normalnie można rozmawiać, jest cisza. Niestety silnik powyżej tej prędkości zaczyna buczeć (krótka skrzynia), tak to jest dobrze wyciszony.
~Azbest
Kombi 2.2 16V 158KM 116kW
W porządku. Jak już wspomniałem trochę mnie męczy dźwięk silnika, ale jest dobrze wyciszony. Dodatkowo zamontowałem sobie wydech z kwasówki, więc dźwięki stały się trochę przyjemniejsze. Bardzo dobre spasowanie materiałów, nic nie trzeszczy i nie skrzypi.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~tomtom
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Jest głośno. Przy 120 km/h koniecznie radio w górę i cały samochód krzyczy. Może to wina sparciałych uszczelek w drzwiach ale silnik też swoje dodaje. Zabrania się otwierania szyb powyżej 90 km/h bo gwiżdże, szumi itp. Nawet krzycząc nic nie słychać.