Lista ocen Peugeot 406 (404) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Do tej pory jeździłem samymi japończykami i niemcami i chylę czoła przed francuskim wyciszeniem, spokojna rozmowa, wręcz szept. Co prawda przy większych prędkościach słychać szum itd jednak porównując do innych to naprawdę mistrzostwo.
~kaybeaver@gmail.com
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Diesel na zimno lubi sobie poklekotać i dość wyraźnie słychać go wtedy w kabinie, przeciętnie głośno jest w warunkach autostradowych - nie wiem, czy nie odstaje nieco na minus, ponieważ szumy opon i powietrza potrafią dać o sobie znać.
~Artur Z.
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Słabe wyciszenie drzwi w okolicach ramek okna. Powyzej 120 zaczyna dokuczac szum powietrza w wyzej wymienionych miejscach. Wyciszenie od silnika dobre, od zawieszenia doskonałe. Dałem dobre bo mimo wszystko lepiej niż u konkurencji z tego okresu
~Ola
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Wyciszenie jest w porządku. jako że szyby są bez ramki, należy dbać o uszczelki, bo przy większych prędkościach może być głośno. Ale jak często jedziemy 150 km/h?? Dobrze słychać pracę silnika, ni za głośno, ale w sam raz do delektowania się tym mruczeniem...
~chrupek25@wp.pl
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Wyciszenie było miłym zaskoczeniem w porównaniu do mojego poprzednika Megane coupe. Cichutko nawet przy dużych prędkościach. Do tego nagłośnienie oryginalne JBL którego nie mam zamiaru w żadnym stopniu zmieniać. Cieszy mnie super brzmieniem.
~406 SV
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
jak jest zimny to troche robi kle kle , ale jak się zagrzeje to chodzi tak samo cicho jak kolegi HDI z tym samym przebiegiem. Więc jest naprawdę ok. W środku jesat ok, na 96 rok i sparciałe w niektórych miejscach uszczelki nie mam zastrzerzeń.
~Sulimo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Bardzo dobra izolacja kabiny. Do 2 - 3 tysięcy obrotów, silnik jest bardzo słabo słyszalny, przy 4 zaczyna ładnie grać w kabinie. Przy prędkości podróżnej 90 - 120 można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu - długie podróże nie są uciążliwe.
~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Wyciszenie jest gitne... jednak słychać szum opływającego powietrza przez uszczelki drzwi, ale aż tak mocno to nie denerwuje. Dźwięk HDI... on mi nigdy nie przeszkadza, bo lubię się wsłuchiwać w jego pracę, ale czasami muszę wytężać słuch ;)
~Sabbath
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Do 100km/h nie slychac nic! Cisza absolutna! W przedziale 100-140 km/h zaczyna byc slyszalny szum powietrza ale naprawde delikatny i nie uciazliwy. Dopiero powyzej 160 km/h robi sie glosniej ale tez nie jest najgorzej - rozmawiac da sie bez problemu
~oj
Sedan 3.0 V6 24V 190KM 140kW
mam teraz tlumik oryginalny pininfariny i ma dooostojny dziwek, nie jst to pusta puszka reZusa tylko wydech zaprojektowany dla tego auta, nie meczy nawet przy pond 200 na godzine, z zewnatrz brzmi bardzo dostojnie, jedyny minus, na hopkach musze bardzo uwazac