Lista ocen Peugeot 406 (404) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bruno85
Sedan 2.2 HDi 133KM 98kW
jak jest zimny to nieco go słychać , potem cisza , powyżej 120 km na h słychać jakieś szumy powietrza delikatne , hondy na biegu jałowym nie słyszałem wogóle no ale to diesel ogólnie w porównaniu do tdi to rewelacja
~ziomek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
w środku jest bardzo głośno od silnika, pomimo że na klapie przedniej jest mata wyciszająca, w środku buczy od silnika, jak by to był silnik benzynowy np hondy accord to dźwięk byłby przyjemny. natomiast tu buczenie przeszkadza
~Danielll
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Trudno mi cos o tym powiedziec bo walcze z uporczywym buczeniem przy wyzszych obrotach/predkosciach. Wymienilem lozyska kol, kompletny tlumik, rolki napinaczy i dalej to samo. Coz tym bedzie sie martwil kolejny wlasciciel :)
~sklep@teleskopowo.pl
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
W aucie jest cicho. Przy niskich obrotach bardzo przyjemnie się jedzie. Szum powietrza również nie doskwiera. Jazda ciągła z prędkością 140km/h również nie jest uciążliwa. Hałas nie jest tak duży, aby zwracać na niego uwagę.
~rafikfire
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Wyciszenie jest rewelacyjne. Jak stoje (na wolnych obrotach) moge sluchac radia na 1 stopniu glosnosci. Pare razy zdarzalo sie ze jak w czasie \"trasy\" zamienialem sie z ojcem miejscami, to probowal uruchomic wlaczony silnik.
~Polak
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Wyciszenie takie sobie, klekot HDI przy przyśpieszaniu,powyżej 100 na godzinę szumy karoserii,jazda z lekko uchyloną szybą powoduje dziwne dźwięki, nie polecam otwierania okien w jeździe po mieście, taka klatka
~kortezz
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Jak wspominałem przy wyższych prędkościach troche uciążliwe są szumy powietrza wokół karoserii. Natomiast jazda z przepisowymi prędkościami zarówno po mieście jak i na trasie nie nastręcza żadnych przykrych doznań akustycznych.
~o
Sedan 3.0 V6 24V 207KM 152kW
nie narzekam. Przy normalnej jeździe bez problemu można porozmawiać czy posłuchać radia. Hałas zaczyna się powyżej stu kilkudziesięciu (160?), ale ja tak nie prowadzę. Kiedyś raz na autostradzie, stąd wątpliwości
~drtz
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Byloby by doskonale gdyby zawieszenie powyzej pewnego przebiegu nie "roztluklo" sie - chociaz wyglada ze nic nie wymaga wymiany, no i gdyby nie trzeszczaly tak plastiki - na mrozie jest wrazenie zaraz wszytsko sie rozpadnie

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Żbik
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Auto jest ciche, komora silnika jest dobrze wyciszona. Drgania i nierówności nawierzchni są dobrze tłumine przez układ zawieszenia. Przy prędkościach grubo ponad 100km/h rozmowa w kabinie nie wymaga podnoszenia siły głosu rozmówców.