Lista ocen Peugeot 406 (404) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
Wciąż prześladują mnie problemy z tłumnikami - są kiepskiej jakości. Dodatkowo mocno dają się we znaki szumy powietrza (odkryłem, że strasznie bruździ antena dachowa) Wołałbym aby było ciszej. To dla mnie najpoważniejszy mankament
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Jest bardzo cicho. Przy 130 silnik pracuje niezauważalnie. Bardziej słychać szum opon i wiatru. Jak jest zimny to głośno klekocze ale w środku nie słychać. Jest bardzo dobrze wyciszony.
~Krzysiek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Z wyciszeniem nie jest najgorzej. Cichszy dużo w środku niż SCENIC i POLÓWKA. Dizla trochę słychać ale jeżdżąc spokojnie w środku jest przyjemnie. Powyżej 3tys/obr zaczyna być coś tam słychac
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Silnika na biegu jałowym w ogóle nie słychać - jest lekki i aksamitny "szum" wewnątrz. Przy prędkościach 160 , czy 180 szum wiatru akceptowalny - brak ramek drzwi i jest to zupełnie normalne.
~Boro_89
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Wyciszenie jest dobre, w środku nawet przy bardzo dużych prędkościach wciąż jest dość cicho. Nieco gorzej jest z biegiem jałowym, dlatego tylko \'4\'. A Audi A6 2.5 TDI w środku jest jednak ciszej.
~Marcin L.
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Auto niepierwszej młodości, ale i tak ocena 4 bo jeździłem nowszymi wozami i było głośniej. Silnik cichy do 4000 obr. Zawieszenie jeżeli jest sprawne, to nie przenosi hałasów do wnętrza.
~prawdziwa-rzetelna opinia
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Szumiec zaczyna przy około 160km/h. Mogloby być lepiej, jednak to nie jest limuzyna dla bogatych ludzi, tylko samochod dla mało zamożnych, dlatego jest w zupełnosci wystarczajaco cicho.
~Grald
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Komora silnika dobrze odizolowana od wnętrza. Bardzo dobrze zaprojektowany pod względem dzwiękowym układ wydechowy. Opływowa sylwetka przy wyższych prędkościach nie ma głośnych zawirowań.
~Irek GG 211306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
U mnie czasem na biegu jałowym (na zimnym i ciepłym silniku) coś wpada w rezonans (może tłumik ?) i to jest męczące dla uszu. Silnik najprzyjemniej słychać od 1700 obr do max 3000 potem też jest głośno

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Robur
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
mimo zastosowania sportowych tłumików Sebringa samochód w środku jest b. cichy, stosuję też stale benzynę 98 oktanową przy której silnik jest wyraźnie cichszy niż przy pracy na benzynie 95 oktanowej