Lista ocen Renault Captur I (44) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zegarmistrz
Crossover Facelifting 1.2 Energy TCe 120KM 88kW
Rewelacja. Auto jest bardzo ciche - do tego stopnia że żona ustawiła sygnał ostrzegający o przekroczeniu prędkości kórej po prostu nie czuć - (tu przydaje się w pełni interaktywny system R-link). Oczywiście przy prędkościach powyżej 140km/h już cicho nie jest ale to auto i tak u nas nie służy do szybkiej jazdy.
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Auto jest ciche. Na tyle ciche, że aby się zorientować, że silnik pracuje na postoju, trzeba zerknąć w obrotomierz. Można spokojnie porozmawiać. Jest też ciche z zewnątrz, a to ważne np. pod cmentarzem, gdzie np. głośny klekot diesla jest dźwiękiem "niekoniecznie pożądanym".
~damiano2509
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Silnik bardzo dobrze wyciszony, na niskich obrotach praktycznie niesłyszalny. Samochód również pozbawiony zbyt dużych szumów wewnętrznych, jeśli jedziemy do jakichś 120 km/h. Przy większych prędkościach robi się trochę za głośno, szczególnie, że silnik pracuje na ponad 3 tys. obrotów.
~andy32_pl
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Silnik brzmi inaczej niż w autach którymi poprzednio jeździłem. Nieco przypomina diesla. Nie jest to dźwięk uciążliwy. Wygłuszenie jest skuteczne zarówno przy niskich, jak i wyższych prędkościach. Pozwala na słuchanie przyzwoitego zestawu audio będącego na wyposażeniu.
~Robert
Crossover 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Daje 4 gwiazdki bo auto tej klasy i w dieslu toniczego dobrego nie oczekiwałem... A tu zaskoczenie. Gdy sie silnik rozgrzeje jest miło. A i prędkości przelotowe 120-140 nie są męką. Spodziewałem się dużo głośniejszej kabiny.
~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Jak na SUV-a to nieźle. Samochód jest cichy zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ale ta marka z tego słynęła chyba dość dawno. Oczywiście, robi się minimalnie głośniej jak włączy się turbo i kompresor, ale to chyba normalne.
~_P
Crossover Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Jest przyzwoicie, ale szału nie ma. Moim zdaniem to jest najwiekszą wadą tego auta. Podczas przyspieszania dochodzi do uszu nieprzyjemny dźwięk trzycylindrowego silnika. Jak już się rozpędzi jest lepiej.
~Wiktor
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Captur z silnikiem 1.2 benzyna jest dość cichy i estetycznie pracuje. W wewnątrz praktycznie go nie słychcać chyba że przyspieszaamy a skrzynia schodzi na biegi niżej i podkręca obroty silnika.
~MORSZCZACHA
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
W miarę przyzwoite , ale zimny silnik trzepie się niesamowicie ( 3 cylindry dają o sobie znać) Aktualizacja 2019 : odgłos pracujących piór wycieraczek -zbyt głośny i denerwujący dźwięk .

Usterki Renault Captur I

Renault Captur I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomasz
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Auto zwłaszcza przy wchodzeniu na wyższe obroty jest słychać mi to nie przeszkadza lecz żona uważa to za minus Captura. Mimo silna 3 cylindrowego jest wg mnie dobrze wyważony i nie czuć jego drgań.