Lista ocen Renault Clio I (279) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PITER-URS
Hatchback 1.4 75KM 55kW
SPALANIE TRAGEDIA W MIEŚCIE I NA KRÓTKICH PRZEBIEGACH I KORKACH DO 12/100KM TRASA 6-7.5 JEŻDZE NA 98.SREDNIA 9/100.KOLEGA MA 1.2 W MIEŚCIE DO 10/100.DOBREJ JAKOŚCI ZAMIENIKI NIE SĄ DROGIE POLECAM KRAFTA WACHACZ KOMPLETNY 175ZŁ.DOBRE I TANIE ŁORZYSKA TO POLSKIE CX LEPSZE OD FEBI CZY KAGERA.
~Amadi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Przy mojej jeździe czasem się dziwiłem, że samochód z takim małym silnikiem tyle pali.. czasem wychodziło mi nawet 9 litrów po mieście. Lecz przy normalnej jeździe, miasto od 6,5 do 7,5 , trasa 5,5-6,5 litra. Przegląd tradycyjnie - 100zł, naprawy nie są drogie.
~porsche911
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Ceny napraw sa wg mnie niewielkie, to samo tyczy sie czesci. A jesli chodzi o zuzycie paliwa, coz, spali tyle, ile sie wleje. Wszystko zalezy od kierowcy. Przy wrecz ekstremalnym eko-drivingu udalo mi sie w miesci zejsc do 6 litrow!! A tak srednio to pali ok 7-7,5 litra
~m
Hatchback 1.2 55KM 40kW
ceny napraw bardzo niskie, zresztą prawie nie było co naprawiać:) w długie trasy raczej rzadko jeżdżę, zwykle ok. 50/50 miasto/trasa i zwykle nie jeżdżę zbyt wolno więc trochę spali. zwykle ok. 8-8,5l/100 km prawie 10l/100 km przy jeździe autostradą cały czas 140-150 km/h ;)
~Franc
Hatchback 1.2 60KM 44kW
przy ostrej jezdzie to pali jak 2-litrowka ;) w trasie zszedlem kiedys ponizej 5L miasto okolo 6-7L. Naprawy to wymieniona pompa wody, polos, sonda lambda, rozkodowane kluczyki, reszta to zawieszenie (klocki amortyzatory tarcze itp. nie czesciej niz w innych autach)
~jozan
Hatchback 1.1 49KM 36kW
tanie i dobre zamienniki, ale naprawdę to auto mało się psuje, nigdy nie stanołem na drodze. oprócz konieczności wymiany wspomnianych tulejek, średnio co 60 tys. padaja łożyska z przodu, spalanie gazu (najprostsza instalacja gazowa), lato średnio 7litr., zima 8 litr, trasa -6l.
~sebyxx
Hatchback 1.2 55KM 40kW
zanim załozyłem lpg dość duzo mi palil benzyny, ale miałem uszkodzona sonde lamba, natomiast na lpg jestem zadowolony. W kwesti napraw - samochod nie miał jakis "ciezkich usterek", problemy mialem z oświetleniem, ogrzewaniem i i tyle pozatym bezusterkowo.
~Marcin
Hatchback 1.4 i RT 75KM 55kW
Nie jest jakoś bardzo łakoma na paliwo. Zimą w mieście 8-8,5l max. Jak siądzie lambda to około 12l hehe. Części śmiesznie tanie ale za naprawy pod maska mechanicy troszke biorą ze względu na ciasnote tam panujacą. Czesem żeby coś wyjać trzeba uniesc silnik:(
~Zamienie na 306 gti-6 ;)
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
stosunkowo ekonmiczny spalanie średnie to jakieś 5.5 do 6.5 litra na stówke wiec tragicznie nie jest jednak czesci zamienne sa drozsze niz np do volkswagena i podobnie z naprawami ogolnie to mechanicy nie lubia ich naprawiac (francuska mysl techniczna :/)
Dziennik kosztów dla Renault Clio I
~piotr 69
Hatchback 1.4 i RT 75KM 55kW
Paliwo \"\"rewelacja\" 9-10 w mieście nie ma przebacz.Automacik rewelacja + 2 litry w porównaniu z manualną skrzynią. Dla porównania rover 1,6 ( manual )przy takiej samej eksploatacji pali 7-8.W obydwu przypadkach jeździła żona - naprawdę spokojnie.