Lista ocen Renault Clio I (279) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 237 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KUB
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Czesci raczej drogawe, choc nie wszystkie. Uwaga na dziwne firmy ja przyoszczedzilem 100 na tarczach i po 20 tysiacach inwestowalem w nowe. Spalanie jak na maly samochod mogloby byc mniejsze.
~bo.jag@poczta.fm
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Duża różnica między cyklem miejskim, a pozamiejskim. W trasie przy ekon.jeździe do 110-120 km/h do 5 l. (a lubię depnąć). W mieście kiepsko - latem 7,5 do 8,0l. Zimą jeszcze gorzej nawet 9,0-9,5l.
~gizi82@wp.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
zuzycie paliwa troszke za duze szczegolnie gdy jezdzi sie w miescie na malych odcinakch, w moim aucie naszczescie nie mialem powaznej awarii, a ceny przegladow... no coż każde auto kosztuje....
~mieku
Hatchback 1.2 55KM 40kW
W trasie pali przyzwoicie bo ok 6l/100. W miescie zima - 8,2. Latem w miescie ok 8,0. Za duzo. Czesci i naprawy podobnie jak w innych autach tej klasy. Clio jezdzi sporo i z typowymi czesciami nie ma problemu.
~Art
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
W mieście pali ok. 6,5 l , na trasie ok. 5,5 l . Na krótkich trasach zwłaszcza w zimie nierozgrzany silnik pali ok. 20% więcej . Przy jeździe z prędkością ok. 140 - 150 km/h pali nawet 8 l / 100 km.
~eunike, eunike@poczta.fm
Hatchback 1.1 49KM 36kW
To jedyny mankament mojego egzemplarza, gaźnik pewnie wymaga regulacji, bo bardzo dużo pali po mieście, zwłaszcza zimą - nawet do 10l/100. Na trasie mnie mile zaskoczył - niecałe 6l/100.
~pi
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Nie mam już ochoty z nim walczyć, ale pali trochę więcej niż bym chciał (7l/100km i więcej), pewnie to kwestia naprawy czegośtam, a może po prostu 20-letni silnik już tak ma
~LuCeK
Hatchback 1.2 55KM 40kW
a i tu nietypowy wynik:D w mieśce przy delikatnym traktowaniu lekko do 7 litrów sie zejdzie:) w trasie przy delikatnym obciążeniu pręd. 100-130 km/h dyche zeżre bezlitośnie
~Dża - piti_88@interia.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Co do ekonomii jest już różnie. W mieście pali ok. 9-10l. Na trasie 8l.Raczej nie mniej. Jest to co prawda sterowany silnik komputerowo - ale stary silnik. Cudów nie osiągniemy.
~mariuszeq1989
Hatchback 1.8 i RSi 109KM 80kW
zuzycie gazu 6,5litra na trasie i 9,8 w miescie na 100km jak na 109konny silnik - zaden diesel sie pod tym wzgledem nie rowna spalanie naprawde mistrzowsko male