Lista ocen Renault Clio II (559) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 568 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Przełożenia doskonale dobrane. Na trójce można zakręcać na skrzyżowaniach jak dislem. Fantastyczny bieg 4 od 40 km/h w zwyż można nim jeździć. Zbiera się na nim od 40. Piątką można jeździć nim już od 50. Przełożenia biegów długie nie przeszkadzają, biegu wchodzą pewnie, zawsze wiem który wrzucam, choć lewarek mógłby chodzić lżej.
~ADiR1702
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Efekrt TURBODZIURY bardzo mało odczuwalny! Skrzynia idealnie dopasowana do silnika! Jedyny minus (przynajmniej dla mojej dziewczyny) gdy się dodaje gazu lewarek lekko drgnie w tył gdy się odejmnie idzie do przodu! Mi to nie przeszkadza ale jak kto woli! Mam już 2 clio i wiem że to normalka a nie żadna usterka!
~Marco76 v mcLatino
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
To powód zakończenia mojej przygody z tym autkiem. Generalnie biegi wchodziły bez zarzutu. Ale gdy padło łożysko w skrzyni biegów, to koszt wymiany/naprawy przesądził o sprzedaży auta, tym bardziej, że ktoś mi uszkodził szybę przednią i musiałem doliczyć koszt szyby i wymiany.
~Paulina clio 1999
Hatchback 1.2 60KM 44kW
skrzynia spisuje się dobrze - choć zrobiła mi niespodziankę keidy rozleciało się gniazdo wybieraka - to błacha sprawa ale przyprawiła mnie o holowanie z drogi :( część w servisie kosztowała 16 zł i mąż wymienił mi sam także da się przeżyć :) ale troszkę nerwów straciłam :)
~Cliak
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Niestety ocena gorsza niż silnika, na zimno poniżej zera ciężko wchodzą biegi, lubi ciec olej z uszczelniacza lewej półosi - to słaby punkt tej skrzyni, z winy konstrukcyjnej lewarek zmiany biegów przy odjęciu gazu wykonuje ruchy około 2 cm. Jednak brak poważniejszych awarii to plus.
~Milo Wrocław :)
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Skrzynia fajna. Skoki odpowiednio dobrane, dzieki jako takiemu momentowi obrotowemu, dostepnemu w najpopularniejszym przedziale obrotów (2000-3500) nie trzeba zbyt często żonglować wajchą :) Minus czasami haczy przy wrzucaniu jedynki, pozostałe bigi bez problemu.
~Maciej
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Naprawdę dobra skrzynia. Działa miękko, lekko i bez zacięć (wyjątkiem są niskie temperatury/mrozy). Jej największą wadą są szarpnięcia podczas zmian biegów. Trzeba nauczyć się puszczać sprzęgło(długo nie mogłem się przyzwyczaić, nawet obecnie mam kłopoty).
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Mialem wiele aut uzytkowalem tez wiele, ale ta skrzynai biegow dziala rewelacyjnie, no moze skok za duzy, ale za to biegi wchodza jak w maselko i sa tam gdzie byc powinny.Do tego silnik w miare elastyczny wiec nie trzeba za wiele wachlowac drazkiem.
~Robert S.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Jak na stosunkowo tanie auto miejskie auto,biegi mają rewelacyjne przełożenia. Jedyna, nazwimy to dziwna rzecz to pochylenie lewarka w stronę kierowcy, mam 5 aut i szczegół ten na poczatku napawał mnie obawami, czy zaraz nie wyrwe skrzynie z podłogi...
Dziennik kosztów dla Renault Clio II
5,4
7,1
7,6
~tomek_ERT
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
...za to skrzynia biegów - całkiem miła! Przełożenia wchodzą mięciutko, nieźle zestrojona, może na trase przydałaby sie "6". Ale ma jedną poważną wadę - na dużych nierównościach wyskakują biegi (sic!) i jest to przypadłość większości clio niestety.