Lista ocen Renault Laguna II (736) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 788 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek-wskarz model godny polecenia nie awaryjny
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
szaleństwo z tym komputerem byle pierdoła a sugerują odwiedzenie serwisu czy to żarówka, brak płynu w spryskiwaczu czy poważny usterka, nigdy nie wiesz bo masz ten sam dzwięk na początku i się wkurzasz jaka niespodzianka cię dzisiaj spotka -zmiana temp. skrzypi deska rozdzielcza -wysiadły wyczieraczki powstały zimne luty na płycie głównej-500zł -skrzypi siedzenie kierowcy -wytary welur+ boli łokieć na długich trasach
~zbig
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
ciągły problem z otwieraniem tylnej pokrywy i szyby - w deszczowe dni nigdy nie wiadomo czy uda sie otworzyc bagaznik, naprawa przełącznika otwierania/zamykania szyberdachu, wymiana pompy sprzęgła (25 tys. km), w chwili obecnej usterka powtarza się, wymiana czujnika temperatury klimatyzacji, czasami nie rozpoznaje karty "hans free" - otwieram kluczykiem, zaczyna wyc alarm, wkładam kartę do czytnika i wszystko jest znowu ok
~marcinprzybyla@pf.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
to już moja druga laguna (poprzednią niestety rozbiłem); ta jest bezawaryja ale w poprzedniej czujniki opon psuły się tak przeciętnie raz na miesiąc - widocznie pechowy model [tak przy okazji - serwis w katowicach potrzebuje tyle czasu na każdą czynność ze od razu prosić o zastępcze, szkoda nerwów; wymiana opon z letnich na zimowe zajmuje im 3 godziny (a mam dwa komplety felg!!!!!!!), o powazniejszych naprawach szkoda mówić]
~Marcin N
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Z drobnych usterek to byl pekniety plastik w czytniku karty przez co trzeba bylo trzymac przycisk start az do odpalenia ( po naprawie ktora jest blacha sam kreci po jednym nacisnieciu). Dodatkowo to czasami nie widzi mi otwartych drzwi kierowcy wina jest zasniedziala kostka od czujnika (ale nie mam czasu rozebrac drzwi i doprowadzic do ładu tego). Z reszta elektryki nic mi sie nie dzieje.
~tomanek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W zasadzie z drobnych rzeczy to mogą pojawić się usterki elektroniki ale ona nie ma wpływu na jazdę. Trudno wymienić żarówki w reflektorach przednich ale jest to do zrobienia nawet pod blokiem. W sieci jest pełno porad i filmików jak uporać się z różnymi usterkami elektroniki domowymi sposobami. Mi tylko zepsuł się wyłącznik świateł awaryjnych i internet mi pomógł. Samemu można wiele w tym aucie naprawić.
~RobinsonCruzoe
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Padała głównie elektryka. Czujniki ciśnienia opon działały jak chciały. Musiałem naprawiać wyświetlacze od radia i klimy bo wariowały. Wymiana czujnika cofania i przycisku świateł awaryjnych (ponoć normalka). Uszkodzony mechanizm fotela pasażera. Dwa razy wymiana podnośników szyb-urwane linki. Muszę dodać że nigdy nie miałem problemów z odpalaniem, karta zamiast kluczyka-rewelacyjne rozwiązanie
~Damian
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Laguna II. Ładnie się prezentuje, wygodna to wiadomo! Lubi się zepsuć i sama naprawić :):),to samo było z pierwszą generacją laguny. Ogólnie, nigdy mnie nie zawiodła! nigdy nie zgasła i co dwa miesiące Nie Stała w serwisie!!!, jak Konkurencja pisze!!! Lubię Francuzy i dzisiaj stałem się posiadaczem kolejnego francuza -- peugeota 407 silnik 1.8 benzyna 2005r Jak se zadbasz tak masz!!!
~Przemyslaw
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
ponad 140 000km. Do dzisiaj wymienilem lozysko w przednim kole oraz lacznik stabilizatora. Tylne zawieszenie robilem cale amortyzatory plus tuleje ale to juz takiego kupilem, nie wiem czy tak ten model ma czy wczesniej ktos dobil tylnie zawieszenie. Serwis robiony na bierzaco. Olej wymieniam zawsze wczesniej niz trzeba i do dzis turbina nie byla wymieniana ani egr czyszczone- auto 7 letnie
~Dibo
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
ciągle coś sie świeciło elektryka, koszty, choć nie zrobiłem dużo tym autem km to już mailem dość. karta nie chciała mi otwierać dziw koszt nowej karty to 500 zł + 150zł adoptacja odłączysz akumulator musisz adoptować szyby bo sie po 1 cm do góry unoszą, by samemu sobie to usuwać koszt kabelka do diagnostyki kosztuje okolo 800 zł gdzie do audi VW skoda seat kupisz za 100-250 zł
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~kruszyna258@o2.pl
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
niezawodność?ten samochód chyba nie stał obok niezawodnego samochodu...samochod mimo ze mam niecaly rok ciagle coś z nim jest...nie działał zamek, silniczek od spryskiwaczy samochód się zatrzasnął wszytko trzeba robic powoli i dokladnie poniewaz wszytko sie pozmienia w komputerze...pod względem niezawodności samochód chyba dobrze jest kojarzony z awaryjnym przynajmniej ze względu na takie drobiazgi....