Lista ocen Renault Laguna II (736) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 788 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RenaultUser
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Samochód mam od roku, a jakie drobiazgi w nim wysiadły: - szyba przednia kierowcy (podnośnik-wymiana)-350zł - szyba przednia pasażera (podnośnik-naprawa)-100zł - czytnik kart (łącznie z brakiem możliwości uruchomienia pojazdu)-naprawa 150zł - czujnik świateł cofania-wymiana 100zł - plastikowa osłona pod silnikiem-150zł(zamiennik)
~Arek
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Nigdy mnie nie zawiodło, przejechałem 50.000km bez awarii, więc co mogę złego powiedzieć. Zamki w drzwiach przednich to typowa usterka Lagunek, która wystąpiła również w moim samochodzie. Naprawdę trudno mi przypomnieć sobie jakieś nawet drobne niedomagania. Znając opinię o Lagunach to muszę chyba powiedzieć, że trafiłem na naprawdę dobry egzemplarz :)
~kacper
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Niezawodność to słowo nie występujące w słowniku Renault. Niestety francuzi nie maja pojęcia o budowaniu dobrych samochodów, są moze wygodne i dobrze się prowadzą ale jeśli chodzi o poziom techniczny, konstrukcja silnika, osprzętu jest gorzej niż tragicznie. Nie sądziłem że firma z takim zapleczem może tak spier*^%, bądź co bądź, swój flagowy model.
~mdg, michal.gawrrysiak@gmail.com
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
W sumie autko sprawuje się bez zarzutu. Lać paliwo, olej i jazda. Trochę irytujące są stuki z zawieszenia i czasami poskrzypywanie deski i fotela pasażera. Pojawił się też problem z jednym reflektorem. gasł w wilgotny otoczeniu. Okazało się że jakiś idiota (poprzedni właściciel) nie zamknął osłony od wewnątrz i lała sie woda. Po wymianie kostki ok.
~rafaelo
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
czujnik otwarcia drzwi (wewnątrz cała kaseta, serwis 900zl, naprawione we wslasnym zakresie-rozbiórka, wymiana mikrowwyłącznika za 4 zł, poskładanie), czujniki powietrza (nieżywe - 2 kpl), czujnik hamulca ręcznego, światła postojowe, skrzypienie tapicerki, niekontrolowane otwieranie szyb bocznych, poluzowane oslony układy wydechowego
~Piotr pctech_pp@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
piszczące - skrzypiace fotele!! - wymiana na gwarancji po 10miesiącach eksploatacji to samo!!!!!!!! wymiana spryskiwaczy na reflektorach oba się zatarły - na gwarancji wymiana gałki dżwigni biegów - na gwarancji wymiana radia z cd odtwarzaczem - cd skakało!!!!!!!!!!!!!!! zatarcie wycieraczki tylnej szyby - na gwarancji ( nie obracała się:))
~chocio
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
wielokrotne naprawy tych samych drobiazgów (skrzypiące fotele przednie, wyłącznik ogrzewania foteli, usterki komputera - ogranicznik prędkości, w poprzednim egzemplarzu L2: czujniki ciśnienia; zerwane sterowanie podparcia lędźwiowego, brzęczące elementy zawieszenia (zazwyczaj pomagało ich dokręcenie) i mocowania silnika (4 x wymiana)...)
~Than
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
trzeszczenie plastikow. gdzies znikl plyn od klimatyzacji. trzeszczenie wszstkicg drzwi. brzeczenie obudow glosnikow (Cabasse Audiorium - zestaw za 4000zl), szlag trafil jeden czujnik cisnienia w oponach. Cos peklo w regulacji podparcia ledzwiowego w siedzeniu. Sznurek ktory spina tapicerke siedzenia u dolu przerwal sie w obu siedzeniach z przodu.
~Podgar123
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Uciążliwe usterki: Podnośnik szyby(szyba wypadła z prowadnic podczas jazdy), usterka hamulca ręcznego , problemy z klimatyzacją,czujnik pedału hamulca wymieniany 4 razy. Ogólnie co chwile coś wypada nie są to usterki unieruchamiające samochód ale ich częstotliwość powoduje zdenerwowanie(średnio co 2 miesiące coś)

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Niestety występują często, co wynika z fatalnej jakości materiałów, głównie plastików - deska trzeszczała już jesienią, aż strach pomysleć co by było zimą... Niepotrzebnym rozwiązaniem jest też karta startowa zamiast kluczyka, mało że może się uszkodzić np. na skutek wypadnięcia z ręki, to jeszcze czytnik karty potrafi się psuć ...