Lista ocen Renault Laguna II (736) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 788 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paluch Krzysztof
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Skrzypiący fotel kierowcy (w aucie tej klasy?), słabo spasowane plastiki też dają znać o sobie (zwłaszcza zimą). Wkurzył mnie siłownik klapki wlotu paliwa, który padł od razu po okresie gwarancji a koszt jego wymiany jest absurdalny (350 zł). Poza tym odparowanie z akumulatora nie jest wyprowadzone na zewnątrz auta i przez to śniedzieja na potęgę zaciski i klemy. Słabe gumki wycieraczek
~maciejnow@vp.pl
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
ogólnie jest nienajgorzej,aczkolwiek za ponad 90 tyś zł oczekuję ,ze nic mi nie bedzie pukać ,skrzypieć itp.Skrzypi deska...nie zawsze..ma jakieś dziwne filmy, chyba od temp zależne,i jakieś dziwne stuki dochodza z tylnej belki, bagażnika..nie wiem...gdzieś z tyłu coś puka i mnie denerwuje!ale wybaczam, bo reszta jest git.chociaż musze przynać,ze jakośc wykonania w clio wersja privelege jest o niebo lepsza
~ZAWIEDZIONY
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Baaaaaaardzo usterkowa.Po tyś km wymieniłem poduszke zawieszenia silnika,następnie po 5 tyś całą wiązkę elektryczną silnika-bo nieustannie wchodził w tryb awaryjny potem nadeszły dni spokoju.po tych dniach wymieniłem kartę ,potem siłownik zamka wlewu paliwa,następnie elektrpniczną przepustnicę silnika a kolejnie lędżwiowe podparcie fotela kierowcy,wymienic musiałem także przedni wachacz.
~Łukasz
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Drobne usterki, no zdarzają się ale ich usuniecie nie wyczyści twojego portfela - no chyba że jesteś humanistą i nawet nie wiesz jak działa oczkowa dziesiątka. Panowie nie róbcie się babami! Podstawa to wiedzieć jak wymienić żarówkę i wycieraczki. Czasem trzeba coś odkręcić/przykręcić. A o wymianie koła już nie mówię. Wracając do tematu usterek, większość to pierdoły.
~barkac
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Kupując ten samochód-Renault Laguna initale paris-1.9 dci/pełna skóra , nawigacja itp./odradzano mi-fakt-bałem się- jednak teraz każdemu polecam markę - nie wiem skąd kupują auta Ci,którym wszystko sie psuje-przed francuzem miałem same auta niemieckie-nic w nich mi się nie psuło-były ok!Jednak jazda \'francuzem\' to jest cos wspanialego-kultura jazdy-bajeczna.
~tomash
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Samochód został przywieziony z Francji i musiałem zrobić kilka rzeczy, które zaniedbał poprzedni właściciel. Większość napraw była związana z elektryką. Jednak po usunięciu usterek działa wszystko tak, jak powinno. Wbrew opiniom o awaryjności francuskich samochodów to mogę obalić ten mit, ponieważ każdy samochód ma mniej lub bardziej poważne usterki. A jak się dba, to się ma:)
~Mirosław Katowice
Kombi 2.0 IDE 16V 140KM 103kW
Nie wiem skąd te okrutne oceny dla Laguny. Podejrzewam że spora cześć opinii jest tylko zasłyszana i powielana przez użytkowników którzy nawet nie siedzieli w tym samochodzie, lub wynika z uprzedzeń do marki Renault. Znam wiele osób posiadających ten samochód i również sobie chwalą. Do tej pory nic nie stuka nic nie puka. Jedyna naprawa to wirnik alternatora - 300 zł
~brudelko@vp.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Niestety serwis nie przekazuje wiedzy nawet o prostych usterkach do usuniecia we wlasnym zakresie-warto poczytac o tym wozie na forum zanim zabulisz w serwisie za prosta sprawe. Auto pogwarancyjne trzeba po prostu poznac-to oszczedza nerwow i niepotrzebnych kosztow-jestem mechanikiem nie pracujacym w zawodzie - ale tylu zeczy nie nauczyl mnie jeszcze zaden samochod hehehe
~MavericK321
Kombi 1.9 dCi 110KM 81kW
TRAGEDIA oto kilka: czujnik cisnienia w oponie, zamek od wlewu paliwa, tylna wycieraczka, karta, podświetlenie klimatyzacji,skrzypienie posufitówki, TURBO sie rozleciało, szyba porysowana od kamienia, 2 x zamek w drzwiach, silniczek do spryskiwacza szyb, podparcie lędźwi, czujnik cofania. Jeżdże tylko do 15 km od domu (będzie mnie taniej kosztowało holowanie)
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~iwonek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
po przyjeździe z salonu wypadła zaślepka tylnych lamp, tydzień temu zniknęło mi oświetlenie... w serwisie doszli do wniosku że żarówki, po czym się okazało że coś się porozłączało... w obu na raz... walczę od dłuższego czasu z przełącznikiem czasowym wycieraczek, jak są potrzebne nie działają.. w serwisie oczywiscie wszystko oki. wolałabym żeby coś się zepsuło raz a porządnie...