Lista ocen Renault Laguna II (736) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 788 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sandoz - Nowy Sącz
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Potwierdzam skrzypiace siedzenie pomimo tego, że serwis juz dwa razy smarował, teraz każe je wymienić gdyż każde smarowanie trwało ok 4 godziny. Potwierdzam również opinie, że serwis potrafi zepsuć lub zniszczyć elementy samochodu, wymieniając radio urwali przewody od zestawu głośnomówiącego, i spowodowali zwarcie w instalacji -aby było śmiesznie elektryk nie zauważył że spowodował zwarcie w samochodzie. Przy smarowaniu krzesła porysowali...
~Mędrzec
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Plaga drobnych usterek. Jezeli są małe przebiegi max 5-7 tys km rocznie to nie odczujesz specjalnie uciązliwości usterek i wizyt u mechanika. 4 razy wiekszy przebnbiek roczny to 4 x wiecej usterem w tym samym czasie. No i te żebaranie o naprawy u mechanika: napraw pan znowu szyba sie nie zamyka czy choinka swieci sie na desce czy klapa bagaznika sie nie otwiera. A mam wersje najmniej psująca sie - benzyna i srodkowa wyposazenia. Szkoda na to...
~Błażej
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
To kluczowy punkt w przypadku tego auta. Miałem już wiele różnych samochodów i mogę powiedzieć krótko: nie jest gorzej. Z mojego rozeznania wynika, że zła opinia wynika przede wszystkim z ludzkiego niedbalstwa i faktycznie nieprzeciętnie drogiego ASO. Ale ilość usterek jakie zarejestrowałem przez dwa lata nie była większa niż w przypadku innych moich samochodów(i daaaaaleko jej do absolutnego lidera jakim pozostanie dla mnie Polonez)
~Misiek.
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Sory za słowa ale pier**lą się bzdety, żaróweczki, podświetlenie kokpitu, czujniki ciśnienia w kołach, audio nie jest super, kumple w Astrach I i Golfach III mają lepsze, dodatkowo nie wiem czemu raz działają a raz nie czujniki parkowania, czasem zapali się kontrolka poduszki powietrznej, spaliły się silniczki od automatycznego poziomowania xenonów, spalił się silniczek wycieraczki tylnej, mikrowłącznik otwierający bagażnik się zepsuł. Ehh..
~szypeczek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Często psują się właśnie drobiazgi. A to odpadnie plastik od spryskiwacza reflektora, a to przestają działać podświetlenia przycisków opuszczania szyb, przy włączeniu podgrzewania tylnej szyby radio może nie trzeszczeć (antena w szybie). Dużo ma też pozytywnych i przydatnych drobiazgów, z których jestem zadowolony. Podoba mi się guzik start/stop; tylna wycieraczka podczas deszczu sama się włączy przy włączeniu wstecznego, dużo schowków.
~Szoi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Wiecznie zepsuta tylna wycieraczka, to się zacierała, to cały mechanizm sie odklejał z szyby. Elementy zawieszenia (swożnie, końcówki drążków), ale to wina naszych dróg. Pęknięta rurka od klimy. łożyska kół tylnych (niestety są w komplecie z tarczami i pierścieniami ABS, a jak wymienia się tarcze to od razu i klocki) i z małej wymiany jednego łożyska robi sie naprawa na około 1000 PLN Jak się ma dobrego mechanika to koszty napraw sa znośne.
~jack36l@wp.pl po 36 to jest "L" pa
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
od początku dosyć głośne stuki z przodu w czasie jazdy po nawierzchni typu kostka(asfalt nie?).po pół roku awaria podparcia kręg. lędźwiowego w fotelu kierowcy.po 1,5 roku awaria zasilania tablicy(do dzisiaj nie naprawiona) kiedyś wieszała się tylko przy dużym mrozie ale ostatnio po nocy poza garażem też.w aso wyciągają i ponownie wkładają wtyczkę pod tablicą i jest dalej ok. do następnego razu MOŻE KTOŚ MIAŁ COŚ TAKIEGO U SIEBIE-NAPISZCIE
~Aqq
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
mam ja dwa lata i wbrew opinia że to jest królowa lawet ... to jescze ani razu nie wiedział laguny na lawecie ... kompletnie nic przy mechanice nie robię jedynie co to termostat ale z pasji ze to moja kochanka :E jak to żona powiada to robię wszystko co się da ... a uto autopozomowania, uchylna szyba i jakieś tam pierdołki ale po to jest Forum RLKP by we wszystkim pomogło ..a ile zaoszczędzić można ...
~pawciorello
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
No kilka drobiazgów się zdarzyło, że trzeba było naprawić no niestety ale za pomocą internetu oraz odpowieniemu forum można je łatwo, tanio i trwale usunąć. W kombi zaciera się mechanizm wycieraczki tylnej przy otwieranej szybie ponadto hałasujące i psujące się zamki od centralnego, skrzypiące ale dość dobrej jakości plastiki, palące się żaróweczki w kabinie od podświetlania panelu sterowania szybami, klimatyzacji itp.
~zsakul
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
NIGDY WIECEJ FRANCUZOW KLAMKE O D BAGAZNIKA ROBILEM ZE 3 RAZY OD SZYBY RAZ SLIZG W DZWIACH KIEROWCY 3 RAZY KLIMATRONIK 2 RAZY KARTE RAZ MECHANIZM PODNOSZENA SZYB 2 RAZY USZCZELKE POD GLOWICA 900 ZL BEZ WYMIANY ZAWOROW I USZCZELNIACZY POPROSTU PARANOJA JEDYNE CO DOBRE TO TO ZE AUTO STWORZONE NA DLUGIE TRASY WYGODNE JAK CHOLERA ZAWIESZENIE UWAZAM TEZ ZE JEST OK A I SPALANIE NA NIEMIECKIM (ON) PRZY 110-120 4,7 L A NA POLSKIM 5,1