Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak już pisałem powyżej auto pali przeciętnie, do tego trzeba być przygotowanym na nieoczekiwane niespodzianki wynikające z zastosowania marnych materiałów w aucie, np. otwierana popielniczka panelu środkowego popsuła się po 1 dotknięciu palcem, wszystkie podświetlenia przełączników otwierania szyb były popalone, lubią się psuć podnośniki szyb i silniczki wycieraczek, a to wszystko kosztuje ...
~Mały
Hatchback 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Nowoczesne auta beznynowe doładowane powinny palić trochę mniej, szczególnie, ze moja laguna waży niewiele ponad 1300 kg. Przy takiej średniej jeździe po mieście (Warszawa), ale ze wskazaniem na ekonomiczną 9,5 litra. Jak sobie pofolgujemy 12 jest osiągalne w moment. Trasa - jak jeździmy do 130 można się zmieścić w 7,5 litra, do 150 - 170 trzeba się liczyć ze spalaniem około 9-10 litrów/100km.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Daję 5. Naprawdę jestem bardzo zadowolony pod tym względem, części jak na francuza wcale nie są takie drogie. Przeglądy jak przeglądy, chyba cena u wszystkich jednakowa. Z zużycia paliwa również jestem zadowolony, jak na pojemność i moc silnika spala całkiem niedużo, a samochód swoje waży. Ale to chyba w każdym aucie spalanie po prostu zależy od dynamiki jazdy i dbać trzeba o wymianę filtrów.
~Remek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
załorzyłem gaz, pali 10 litrów - dla mnie extra. Ceny części bardzo niskie, mam porównanie np do poprzedniego volvo s40 :) chociaż tam też tragicznie nie było. Renault jednak wbrew tym wszystkim opiniom NEGATYWNYM - zaskakuje mnie bezawaryjnością. Tajemnica jest jedna podstawowa - jak się dba to się ma. Jak Was stać na auto za 15 tyś, to nie żałujcie dwa razy do roku po około 500 pln i będzie dobrze :)
~Piterek
Hatchback 2.0 dCi 150KM 110kW
Jest dobrze ok.6L On na 100km.Można mniej.Wymieniam olej co 12000+filtry( w tym powietrza)oliwy trzeba ok 7L i teraz smigam na LOTOSIE 5W40 Termal Control Diesel(dwie banki po 4l za 160zł)+filtry to ok 230 i autko smiga jak trzeba.Olej jest długo nie widoczny na bagnecie(ciagle czysty)klocki hamulcowe BRECK/lumag przód 57zł a tył 46zł--bajka sam wymieniam....
~Older 66
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Tutaj dałbym 5. Nie należę do szatanów drogowych. Staram się jeździć w miarę ekonomicznie. Kilka dni temu (luty 2012, -14 na zewnątrz)na trasie do Gdyni i z powrotem - 240 km, autko zjadło średnio 5,5 l. Nie jest to bajka. komp dobrze pokazuje. W lecie na tej samej trasie spala średnio 5,1 l. ropy. Na tempomacie przy 120 km potrafi pokaać 4,3 - 4,8. To chyba neźle.
~Kierowca11
Kombi 2.0 dCi 150KM 110kW
Przeciętne jak na diesla ale może przez liczbę koni mechanicznych które posiada bo jest ich aż 150 i może przez mój typ jazdy ale ja i tak nie narzekam i nie mam zamiaru zmienić tego auta na inne. Ceny przeglądów nie są aż tak wysokie w okolicach 400-500zł, gorzej już z naprawami bo części są dość drogie może przez to że nie uważam czegoś takiego jak zamienniki.
~piotr 28
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Jak na ten silnik to nie tragedia bo auto jest duże miasto 9- 9.5 trasa 6.5-7 ceny przeglądów nie wiem bo wymianę oleju i filtrów robie sam ale zrobiłem rozrząd i tu miła niespodzianka za graty to jest pompę wody i kompletny rozrząd dałem 300zł za wymianę 200 zł (warszawa) to bardzo dobry wynik Niemca czy Japońca za taką kasę nie ogarniesz wiem coś na ten temat .
~laguna
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
mialem do wymiany drazki z koncowkami , za komplet w serwisie chcieli 1500 !!! w carmanie zrobili ponizej 700 a "pan rysio" stwierdzil ze z materialami zrobil by za 400 tylko na zbieznosc musialbym sobie sam pojechac (ok 60zl) tak wiec nie jest zle pod warunkiem ze omija sie autoryzowane serwisy :) a z gazem wspolpracuej rewelacyjnie ponizsze wartosci sa dla lpg
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~dor.jan@poczta.fm
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Tutaj szału nie ma. Kombi przy spokojnej jeździe w trasie zejdzie poniżej 7,5l/100km za to w mieście sobie odbija i łyka czasem nawet 12/100km dlatego zdecydowałem się Lagę zagazować. komfort musi kosztować, inaczej kupiłbym pewnie coś malutkiego. Z serwisu nie korzystam, a na zaprzyjaźnionej i porządnej s.o. nie jest źle. Przeglądy norma a naprawy... Jakie naprawy?