Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Endrju
Grandtour Facelifting 2013 Energy TCe 115KM 85kW
Cichy, bardzo przyjemna kultura pracy (szczególnie w porównaniu z 1.6 16v). Silnik za słaby do tego samochodu, we dwie osoby jeszcze całkiem dynamiczny ale w cztery + bagaż to już zdecydowanie brakuje mocy.Na gwarancji była uszczelniana osłona łańcucha rozrządu (podobno to wada fabryczna - za cienka warstwa uszczelki). Po naprawie ok, zero wycieków. Od nowości bierze olej - ok 0,8 - 1 litr/10000 km ale chyba ten typ tak ma. Wymieniam olej z...
~błażejek84
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Z jednej strony fajny, dość elastyczny jak na 1.6 i miękko pracujący w dolnym zakresie obrotów silnik, z drugiej strony wk...ca reakcja na gaz z opóźnieniem. teraz się przyzwyczaiłem ale np 1.5 dci jeździ idealnie, mam taki w drugim aucie. Elektroniczne przepustnice w innych modelach pracują dużo lepiej, i to nie tylko moja skarga. Kurcze jak można zrobić turbodziurę w aucie bez turba?:)Żeby wyprzedzać, trzeba redukować, mocy trochę brak ale...
~piotr
Grandtour Facelifting 2013 2.0 T Renault Sport 220KM 162kW
Fajny silnik ktory nie dostaje zadyszki powyzej 140km/h, 0-50km/h mogloby byc ciut lepiej bo udalo mi sie zejsc do 3,1 s ale ogolnie naprawde bardzo eleastyczny , rowno oddaje moc do samego konca i na 6b spokojnie mozna jezdzic juz od 60-70km/h. Spalanie, no coz wiadomo ze nie bedzie to 4l/100km bo jednak 2.0 T 220KM i 340 Nm robi swoje. Na pocieszenie dodam ze TSI czy TFSi tez nie sa wcale oszczedne i z takimi mocami spalanie jest bardzo...
~Wojtek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zawsze byłem przeciwnikiem LPG i po przejechaniu ponad 100 tys km poodtrzymuje swoje zdanie. Nizsze koszty paliwa sa okupione bardzo wysokim jego zuzyciem, niskim zasiegiem (250-300 km) oraz drobnymi usterkami. Samochod w ciagu 2 lat byl byl 9!! razy w serwisie na naprawach gwarancyjnych z czego 5 z nich było zwiazanych z problemami z gazem.
~Arkadikos
Grandtour Facelifting 2013 Energy dCi 110KM 81kW
Świetny. 260 Nm, 110 KM. Idealny do auta o charakterze rodzinnym (kombi). Na zewnątrz trochę głośny, ale wewnątrz słychać go wyraźniej jedynie podczas "mocnego kręcenia". Natomiast podczas jazdy ze stałą prędkością niesłyszalny praktycznie w ogóle. Po niemieckiej autostradzie przy prędkości ~140 km/h baaardzo wysoka kultura pracy.
~Driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Silnik cichy, oszczędny, dość łatwy w serwisowaniu. Nie bierze oleju (np. Golf IV 1.9 TDI brał). Przez te 100 tys. km nie sprawiał żadnych problemów. Wymieniałem tylko olej i filtry (co 15 tys. km). Moc ma wystarczającą do komfortowej i bezpiecznej jazdy, ale nie jest to auto, którym się pościgamy na światłach.
~driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Silnik w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się tym samochodem. Kultura pracy jest wysoka, nie ma wibracji, praktycznie nie ma turbodziury. Należy jednak zaznaczyć, że silnik 1.5 dci 110 KM w porównaniu z VW 1.9 TDI 101 KM, którym jeździłem wcześniej w praktyce jest znacznie słabszy, chociaż dane na papierze ma lepsze.
~Sebo
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Auto mimo stosunkowo małej pojemności bardzo dobrze się zbiera, nie ustępuje niczym 2 litrowym TDI od Wolksvagena, przy tym nie potrzebuje dużej ilości paliwa, silnik jest elastyczny i płynnie przyspiesza na każdym biegu
~Rafał
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Silnik jest dość głośny powyżej 3000 obrotów. Nie porywa osiągami i niestety nie wynagradza tego za bardzo w spalaniu. Trzeba się przyzwyczaić do obsługi pedału gazu, trzeba go dość głęboko wcisnąć żeby poczuć, że coś się dzieje.

Usterki Renault Megane III

Renault Megane III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jkfish
Grandtour Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
Dobra kultura pracy i małe spalanie. Oczywiście te 95KM nie jest dla rajdowców, ale spokojnie wystarcza na wyjazdy całą rodziną z pełnym bagażnikiem i 3 rowerami na haku.
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013