Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebo
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
jedyne do czego można by było się przyczepić to nieco zbyt sztywne zawieszenie, na nierównościach "fałdowych" wyłapuje fajnie natomiast przy wjechaniu w dziurę z ostrymi krawędziami zawieszenie tłucze dość głośno ( nawet w porównaniu do Fabii ), natomiast na autostradę i trasy szybkiego ruchu jest idealne, auto jest nisko osadzone dodatkowo jest szerokie więc szybkie zakręty bierze bez żadnych problemów
~Endrju
Grandtour Facelifting 2013 Energy TCe 115KM 85kW
Zawieszenie twarde ale zarazem komfortowe, może nie prowadzi się tak jak wielowahacz ale jest pewnie i stabilnie. Zawieszenie trwałe, nie wymieniałem jeszcze niczego oprócz łączników stabilizatora. Wytrzymują ok 30 tys km co trochę irytuje ale koszty wymiany są niewielkie. Pozytywnym zaskoczeniem jest trwałość tarcz hamulcowych. Tył wytrzymał 80 tys km, a na przodzie mam jeszcze oryginalne.
~Driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Jest ok., przez 100 tys. km nie wymieniałem niczego, więc nie narzekam (jeżdżę dużo po autostradach). Wbrew mitom o miękkich autach francuskich tu zawieszenie jest dość twarde. Daje 4 a nie 5 gwiazdek, bo nie jest to jednak precyzja i trzymanie na zakrętach jak w wielowahaczu, ale z drugiej strony koszty utrzymania też są znacznie niższe. Coś za coś.
~wieruch
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Wspomaganie działa lekko, a samochód jest dość zwrotny jak na te rozmiary. Ze strony zawieszenia nie ma żadnych stuków, nawet po wjechaniu w dużą dziurę zawieszenie nie dobija. zkoda tylko, że na kierownicy czuć zdecydowanie za mało to co dzieje się z przednimi kolami. Ibiza 6L była pod tym względem dużo lepsza.
~piotr
Grandtour Facelifting 2013 2.0 T Renault Sport 220KM 162kW
Tutaj brak zastrzezen , bardzo ladnie zestrojone zawieszenie . Bardzo "mechaniczne" ale uwazam to za zaleta szczegolnie w usportowionej wersji samochodu. Wiesz co sie dzieje z kolami i sam uklad bardzo zwawo reaguje na ruchy kierownica( nawet te dosc drbne wiec niedoswiadczonym kierowcom moze sie to nie podobac )
~Rafał
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale wydaje mi się że szału nie ma. Rzecz która mnie irytuje to wspomaganie, działa, mam wrażenie, zero-jedynkowo. Do około 50/60 lekko na miasto powyżej usztywnia się i bardzo odczuwalne jest to przejście, mogło by być płynne.
~driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
To nieco zaskakujące, ale zawszenie jest twardsze od mojego poprzedniego Golfa (!), za to trochę miększe niż w Oplu. W sumie to trochę minus, bo zależało mi na miękkim resorowaniu. Za to zapewnia bardzo precyzyjne prowadzenie i świetnie reaguje na ruchy kierownicą.
~Arkadikos
Grandtour Facelifting 2013 Energy dCi 110KM 81kW
Komfortowo, a przy okazji zawieszenie, to nie typowy poduszkowiec. Przyjemnie sprężyste. Jedynie na co trzeba uważać to szybkie i krótkie zakręty. Potrafi rzucić tyłkiem ;) No, ale w końcu to kombi a nie Coupe. Mimo wszystko coś inżynierowie z Renault mogliby tutaj lepiej dopracować.
~Wojtek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Układ jezdny komfortowy i dajacy pewność prowadzenia. Minus za awarie wachacza po 55 tys ktora skonczyla sie zniszczeniem opon. Wachacz wymieniony na gwarancji, opony musiałem kupić sam :/
~błażejek84
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
prowadzi się poprawnie, nie ma pewności prowadzenia niemieckiej ale jest ok. Da się jeździć dynamicznie chociaz nie do takiej jazdy to auto było pomyslane.
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013