Lista ocen Renault Megane III (319) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karmelek
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
wszystko gra tylko strzałka wskazujaca moment zmiany biegu chyba sie z tym nie zgrywa bo za wczesnie wyskakuje... 70km/h a ona wskazuje wbic 6 ;]
~jacekn2
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Skrzynia 6 biegów jest precyzyjna nic nie haczy. Pomocnik ekonomicznej jazdy podpowiada kiedy zmienić bieg. Jak dla mnie jest dopracowana.
~schwyntzu
Coupe Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Skrzynia jest ok. dosyć precyzyjna. 6 biegów, ostatni mógłby być nieco dłuższy, co nieco wyciszyło by silnik na ostatnim biegu przy szybszej jeździe.
~Pawel
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Wrzucenie wstecznego biegu to masakra. Skrzynia chodzi nieprecyzyjnie, drążek trzeszczy przy wrzucaniu biegów - jak na klasę średnią słabo.
~tadek
Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Czyste przejścia pomiędzy biegami - faktem jest że bieg nr 6 wchodzi trudniej szczególnie przy niskiej prędkości. Drążek zmiany bardzo stabilny.
~errrrr
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Do 6 stopniowej skrzyni trzeba się na pewno przyzwyczaić. Nie jest to dobra opcja na miasto, ale akurat nie jeżdżę tak dużo. W trasie sprawdza się dobrze.
~kplochy@wp.pl
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Biegi odnajdują się naprawdę dobrze, nie miałem jak do tej pory żadnych problemów. Bardzo lekki skok (szczególnie jak przesiadam się z innego samochodu)
~saves
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Biegi trochę za \"krótkie\". Mógłby na wyższych obrotach dochodzić do większych prędkości. Sama zmiana i obsługa całkiem fajna i przyjemna.
~ser
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
Jak podałem wyżej dla mnie przełożenia trochę za krótkie, skrzynia niezbyt precyzyjna ale nie są to zbyt doskwierające uwagi jak dla tego auta.
Dziennik kosztów dla Renault Megane III
5,9
8,7
9,1
~pczuprynski
Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Jak narazie, nie zauważyłem żadnych problemów, biegi wchodzą bardzo gładko, nic nie haczy. Krótki skok powoduje iż samochód bardzo szybko nabiera prędkości.