Lista ocen Renault Megane III (319) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Coupe 2.0 dCi 160KM 118kW
Precyzyjna, pracuje lekko. Bardzo krótki skok drążka inny niż w modelu testowym 1,6 benzyna. 6ty bieg przydaje się bardziej na trasie niż w mieście, choć można załączyć do już przy 80km/h, ale auto strasznie muli.
~JAW
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
haczy czasem dwójka , poza tym znakomicie, ale sprzęgło, o któym nie wspomina si e w opiniach to tragedia. W każdym modelu inaczej wyregulowane, a jako hydrauliczne nie podlega obsłudze, a więc nędza gorsza niż w Wartburgu
~Paweł
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Skrzynię oceniam na 3 gwiazdki ze względu na bardzo krótkie przełożenia. Na 6 biegu przy 140 km/h mamy około 3,700 obrotów na min. Ponadto w mieście uciążliwe jest ciągłe wahlowanie przełożeniami.
~jkfish
Grandtour Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
Świetna, płynnie działająca i precyzyjna 6 biegowa skrzynia. Ma może trochę za krótkie przełożenia, dobrze sprawdzają się w mieście, ale w trasie dla osób lubiących szybko jeździć może to być problem.
~błażejek84
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Wszystko ok, ładnie wchodzi, spoko praca sprzęgła, natomiast biegi 1-4 są bardzo blisko zestopniowane przez co non stop nimi mieszasz. więc przełożenie całkowite mogłoby być odrobinę dłuższe
~PawelWarsaw
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Mam stałe problemy z wyczuciem sprzęgła, albo mi gaśnie, albo piłuje na wpół wciśniętym, nim zmienie na 2-ke. Z 2 na 3 tez mi potrafi szarpnąć. Wsteczny często sie nie wrzuca - 1/3 razy.
~admad
Grandtour Facelifting 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Biegi mogłyby trochę luźniej wchodzić. Czasem jest problem z poprawnym wrzuceniem biegu (głównie problem występuje na postoju przy wrzucaniu jedynki), rzadko się to zdarza ale jednak problem jest.
~Marcin
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Skrzynia zaskakująco precyzyjna jak na francuskie auto (mam służbowego Peugeota...więc wiem co to francuska precyzja skrzyni). Brakuje 6 biegu, przez co cierpi też dynamika, bo biegi są dość długie.
~Tomen
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Skrzynia uważam ,że dobrze zestopniowana i dopasowana do jednostki napędowej. Można mieć zastrzeżenia do jej precyzyjności. Czasami na zimny silniku jest problem z wrzuceniem pierwszego biegu.

Usterki Renault Megane III

Renault Megane III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Hell
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Poprzednie Renault też miało sześć biegów więc jestem przyzwyczajony.Skrzynia ma właściwy skok lewarka i chodzi płynnie. Jedynie do włączania wstecznego biegu nie mogę się przyzwyczaić (włącza się jak w VW)