Lista ocen Renault Megane III (319) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Greg
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Ok. Mogła by być krótsza, ale i tak jest bardzo dobrze. Przy zachowaniu zasad ułożenia ręki pzry zmianie biegów nie ma kłopotu. Poza tym jest przyjemnie oporna.
~Dzejk
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Niby jest ok, biegi wchodzą lekko i w miarę precyzyjnie, jedynie przyczepił bym się do 6 biegu który wbijając trzeba dobrze dopchnąć do brzegu i w dodatku coś zawadza po drodze.
~agrafa
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
Brak zastrzeżeń. W Mini jednak lepiej. 4+ taka ocena pasuje najbardziej. Szkoda że mam 5cio biegową skrzynie. 6 by się przydała szczególnie na autostradach beneluxu.
~MoRo_
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Sześciobiegowa świetnie sprawdza się w trasie. Mając przede wszystkim doświadczenie w pięciobiegowych, do jazdy po mieście trzeba zmienić nawyki ;)
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Nie mam żadnych uwag. Skrzynia biegów pracuje jak należy, a biegi wchodzą tak, że nie mam wątpliwości, który bieg wrzuciłem i czy w ogóle.
~alek
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
rewelacja. Chodzi jak zegareczek. Cicho, płynnie. Zero szarpania przy zmianie biegów. To właśnie przekonało mnie do Megi III podczas jazdy próbnej.
~Maksymilian Wiatrowski
Grandtour Facelifting 2013 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Na to nie mogę narzekać ! Ma 6 biegów które wchodzą bez problemu . Przy 204 km/h na niemieckiej autostradzie 4,5 tysiąca obrotów ! Miód :)
~Wojtek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
2 gwiazdki ponieważ po 65 tys wystapila awaria synchronizatora III biegu naprawiona na gwarancji, poza tym skrzynia poprawna, ale bez szału.
~Kamil
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Cały czas w ruchu,6 bieg trzeba wrzucać już przy 60 km/h to zdecydowanie za wcześnie i zdecydowanie bardzo nie ekonomiczne ,największy minus tego samochodu.
Dziennik kosztów dla Renault Megane III
5,9
8,7
9,1
~mich64
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Biegi wchodzą, jednak 5 i 6 potrafi się "zgubić". Szkoda, że nie można już zamówić automatu. Szósty bieg w tym aucie to pomyłka.