Lista ocen Renault Megane III (275) - Ergonomia

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Coupe 2.0 16v 250KM 184kW
Ogólnie pod tym względem jest bardzo dobrze, ale ocenę zaniżają następujące rzeczy: - fatalny system audio (mimo wielu głośników), lepszy jest w golfie 4 i piszę poważnie - problemy z bluetooth, skomplikowana obsługa dwóch telefonów (przełączanie pomiędzy domyślnym), rozłączanie itd. - obsługa radia (poza podstawowymi jak głośność) jest skomplikowana, ale nie dotyczy to nawigacji, która jest super
~Andrzej
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Nie mam powodów do narzekań, rozmieszczenie przełączników mi osobiście odpowiada. No może od tempomatu tak jakoś dziwnie:) Ciekawa sprawa to wycieraczki z czujnikiem deszczu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że one żyją własny życiem. Jak zaczyna padać, to zanim to wykryją to nic nie widać. Ale jak przestanie padać to chcą odlecieć. Najlepiej pracują przy ciągłym opadzie, ot taki bajer.
~mateusz_baranowski
Coupe-Cabriolet 1.9 dCi 130KM 96kW
Wystarczy około 5minut poświęcić na zapoznanie się z przyciskami w kabinie i czujemy się jak "ryba w wodzie"- wszystko jest tam gdzie być powinno, tempomat i ogranicznik prędkości umieszczony jest w wygodnym miejscu, obsługa nawigacji nie jest skomplikowana. Jedyne do czego można się przyczepić, to pokrętło sterowania głośnością radia- kto wymyślił by było tak schowane i niewielkie ?
~mp4
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Kolejny powód do narzekania. Ustawienia klimatyzacji i radia bardzo nielogiczne. Nie da się ich nauczyć na pamięć. Żeby trafić w drobne przyciski, trzeba odwracać wzrok od drogi. Największy minus - nie można ustawić temperatury dla klimatyzacji dwustrefowej jednym przyciskiem dla obydwu stref (a alfie miałem taką opcję). Plus za świetną tablicę wskaźników - ta jest bardzo ergonomiczna.
~oskaju
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
Idiotyczne miejsce na kubek w konsoli środkowej. Trzeba wybierać między kubkiem a gniazdem zapalniczki. W tylnym tunelu zamiast nawiewu znajduje się "dziura" na drobiazgi. Nie do końca wygodny sposób korzystania z rozkładanych tylnych foteli, brak płaskiej podłogi po złożeniu. Przydatny i łatwy w obsłudze Bluetooth, dziwne miejsce włączania i wyłączania tempomatu ( ponownie tunel środkowy)
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
3 "fakapy", które denerwują, to "legendarny już" włącznik tempomatu na tunelu środkowym, brak podświetlenia przycisków tempomatu na kierownicy, oraz sterowanie ekranem multimediów, które "kradnie" jeden uchwyt na kubek. W sumie, to z tym się wiąże 4. "fakap", bo drugi uchwyt jest tuż pod radiem i ciężko tam cokolwiek umieścić, chyba że mały kubeczek kawy ze stacji benzynowej.
~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Wnętrze jest proste w formie i nieprzeładowane przyciskami, co może się spodobać minimalistom. Znajduje się tylko to, co najważniejsze i wszystko pod ręką. Do sterowania radiem służy dżoistik pod kierownicą, co jak dla mnie jest wygodnym rozwiązaniem. Jedyne, czego mi brakuje to porządne uchwyty na kubki. Niby są dwa, ale płytkie i przez co słabo się sprawdzają.
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Tutaj ciężko się do czegokolwiek doczepić. Wszystkie przyciski są pod ręką. Radio i telefon po bluetooth można obsługiwać z manetki przy kierownicy. A nawet samo radio ma duże przyciski do których łatwo sięgnąć. Problematyczny czasem jest panel klimatyzacji automatycznej, ponieważ przyciski czasem nie reagują i trzeba ponownie nacisnąć trochę mocniej, żeby zadziałały.
~fan
Coupe Facelifting 2.0 16v 265KM 195kW
Kto zna Renaulta to znajdzie wszystko na swoim miejscu. Jak dla mnie, nie mam żadnego problemu z obsługą telefonu radia, CD, nawigacji, tempomatu, ogrzewanych foteli, wyłączenia ESP oraz S&S Wszystko w zasięgu ręki i w miejscu gdzie być powinno Jestem od lat użytkownikiem Renaulta i gubię się np. w WV, który nie jest dla mnie intuicyjny, ale to moje zdanie
~Qba
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Bardzo dobre, intuicyjne ułożenie wszelkich wł/wyłączników. Prędkościomierz cyfrowy, którego się obawiałem - uważam obecnie za praktyczniejsze rozwiązanie niż "wskazówkowy". Informacje wyświetlane na komputerze też przejrzyste. Trochę niewygodne zapinanie pasów - za nisko i ciasno schowane. Siedzenia wygodne, regulacja bez zastrzeżeń. Dostęp do schowków itp. też ok.