Lista ocen Renault Megane III (275) - Ergonomia

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Generalnie jest bardzo dobrze, ale są drobne wpadki. Np. prędkościomierz cyfrowy z białym tłem w nocy oślepia i trzeba ściemniać podświetlenie całej deski do minimum (więc inne przyciski są słabo widoczne). Albo żeby wyjąć koło zapasowe właściwie potrzeba 2 osób, bo jedna musi podtrzymywać badziewną podłogę bagażnika zrobioną z jakiejś paździerzy oklejonej filcem. Nie ma żadnej fabrycznej opcji podparcia tego czy podczepienia. W takich...
~Johann
Grandtour Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Mogłoby być troszeczkę lepiej. Za skrzynią biegów jest jedno wgłębienie na napój, ale wejdzie tam co najwyżej puszka coli lub mała kawa. Radio ma mikroskopijne przyciski, w zimie w rękawiczkach obsługa jest niemożliwa. Poza tym jest dobrze. Schowek przed pasażerem jest duży, jest też w podłokietniku. Obsługa dwustrefowej klimatyzacji na dobrym poziomie. Lubię manetkę za kierownicą do obsługi telefonu czy radia. Jest to wygodniejsze rozwiązanie...
~Kondras
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
wszystko pod reka. nic nie rozprasza uwagi. radio i telefon w pilocie za kierownica. Pilot ten jest tak prosty w obsludze, ze kazdy bez patrzenia na niego zrozumie zasade dzialania. Panel klimatyzacji przejrzysty i pod reka. Tempomat! Ludzie narzekaja na dziwne umieszczenie wlacznika tempomatu ale to kompletnie nie przeszkadza mam go pod reka, a wlaczam go raz zanim rusze w trase pozniej wszystko odbywa sie na kierownicy wiec nie ma problemu...
~Italieniec
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
generalnie świetna, siedzenia kubełkowe, kierownica skórzana, przejrzysta deska rozdzielcza, podręczne wszystkie przyciski pozwalają zachować odpowiednią kontrolę, na mały minus za daleko wysunięty podłokietnik -raczej dla wielkiego chłopa:)w innym przypadku pełni funkcję schowka, dość nisko umocowane radio - jednak tą małą wadę rekompensuje \"zmieniarka\" przy kierownicy; od strony pasażera wszystko OK, kokpit wykonany ze świetnych materiałów
~Endrju
Grandtour Facelifting 2013 Energy TCe 115KM 85kW
Generalnie bez zarzutu, wszystko jest na swoim miejscu poza małymi wyjątkami. Rewelacyjne sterowanie radiem spod kierownicy. Z minusów to trochę za jasne oświetlenie cyfrowych zegarów w nocy (ale jest regulacja natężenia oświetlenia). Trochę dziwne umiejscowienie włącznika tempomatu/ogranicznika na środkowym tunelu pod podłokietnikiem. Ale przyzwyczaiłem się do tego i mi to nie przeszkadza, dlatego 5 gwiazdek.
~Hr'k
Grandtour Facelifting 1.2 TCe 115KM 85kW
Kierownicę trzyma się średnio przez jej kształt (kwestia przyzwyczajenia). Materiał jej obszycia bardzo przyjemny. Włączanie tempomatu bardzo wygodne i intuicyjne. Używam prawie non stop nawet w mieście, a to podnosi ekonomikę jazdy. Nie widać dobrze opisów kierunku nawiewu, a dostęp do funkcji telefonu jest przez radio które jest dla mnie trochę za daleko. Długo nie mogłem dojść do optymalnego ustawienia kierownicy.
~PawelWarsaw
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Mam najuboższą wersje i powiem, że niektóre rzeczy są poprostu słabe. Ustawienia stacji (programowanie) tylko z panela radia, do tego nie wyszukuje wszystkich stacji - jak nie znasz czestotliwosci nadawania - nieznajdziesz - np. brak rmffm, antyradia. Aby zmienić częstotliwość trzeba na strzalce przytrzymac palec ok 3 sek - nie musze wyjaśniać jakie to jest słabe podczas jazdy samochodem. Brak podłokietnika
~ArT
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Generalnie wszystko pod ręką...poza podłokietnikiem, który jest za bardzo z tyłu, zwłaszcza jak ktoś lubi siedzieć blisko kierownicy. Niestety nie ma regulacji podłokietnika. Opanowanie przycisków nie sprawia problemu. Sterowanie radiem i telefonem z kierownicy wygodne. Czujnik deszczu spisuje się dobrze. Automatyczny hamulec postojowy ze wspomaganiem ruszania pod górę bardzo przydatny. System HandsFree naprawdę ułatwia życie.
~pablo_fso
Hatchback Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Wszystko pod ręką. Radio - trochę za małe pokrętło głośności ale plus za sterowanie spod kierownicy więc tego pokretła nie uzywa sie dużo. Elektroniczny wyświetlacz prędkosci - kwestia przyzwyczajenia, ale czytelny. Aktualizacja po 12000km i 5 miesiącach - przy maksymalnym odsunięciu fotela kierowca korzysta z samej zwężonej końcówki podłokietnika na drzwiach. Ocena pozostaje 5 bo podłokietnik środkowy ratuje sytuacje.

Usterki Renault Megane III

Renault Megane III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pawel
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Super. Prosto, konkretnie , z klasą. Wszystko pod ręką. Nie zgłaszam problemów. Na początku wydawało mi się, że podłokietnik jest za krótki, jednak po kilku kilometrach okazuje się, że jest w sam raz. Bardzo udany design. Komfortowe siedziska, dobrze wyprofilowane, doskonale trzymające w zakrętach. Duży plus za regulację \"części lędźwiowej\" w fotelu kierowcy.Sporo przydatnych schowków i naprawdę duży bagażnik.