Lista ocen Renault Scenic III Van (53) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Komarcin77
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Zawieszenie było priorytetem podczas wyboru nowego auta. Zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Długi rozstaw osi oraz dobrze dobrane elementy zawieszenia sprawiają, że jazda na nierównościach (polskich dziurach) powoduje, że dzieci spokojnie śpią na tylnych siedzeniach, co jest absolutnym sukcesem. Można się przyczepić jedynie do nawet zbyt miękkiego zawieszenia, auto trochę buja zwłaszcza podczas bocznych podmuchów wiatru, ale do spokojnej jazdy...
~Darek
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Tu jest zaskoczenie. Moja żona ma scenica1, tam jest żaglówka. Ten jest naprawdę posłuszny. Niejeden kompakt chciałby tak jeździć. I wiem, co piszę miałem Fordy, BMkę 5. Dlatego nie daję 5 gwiazdek, bo zauważam, że Focus jeździ jeszcze lepiej, do BMki nawet nie porównuję, to inne koszty więc inna półka. Jednak jak na gabaryty auta, oraz jego character, jestem naprawdę zadowolony. Wspomaganie jest elektrohydrauliczne, więc działa lekko. Manewry...
~Franciszkanin
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Perfekcja w swojej klasie. Miałem okazję przejachać się innymi autami w tej klasie i Scenik bije je na głowę. Oczywiście mozna się przyczepić do tego, że auto jest zbyt miekkie ale akurat to auto nie słuzy do wyścigów tylko ma służyć rodzinie, a ta wymaga raczej komfortu. Jeżeli chodzi o wspomaganie to widziałem uwagi do zbyt mocnego wspomagania, ja tego nie zauważam (kwestia gustu).
~tomasz
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Komfortowy, wygodny i dający pewne prowadzenie. Powyżej 140km/h wspomaganie jest trochę za mocne. Z kolei na parkingu jest w sam raz. Opony koniecznie miękkie nie sportowe. Przetestowałem dużo opon. Najlepszy na lato to continentale, a na zimę micheliny lub tańsze ale równie dobre klebery. Odradzam fuldę do scenika jest za twarda.
~mariobros
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Oceniam nie z perspektywy pokonywania ciasnych zakretow z predkoscia 150km/h (do tego sie zdecydowanie nie nadaje - nadwozie daje odzuc jak jest wysokie), ale z perspektywy pokonywania kilometrow polskich, nuerownych drog. Tutaj jest rewelacja po prostu, tak wygodnego auta do tej pory nie mialem.
~Hubert
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Wszystko zależy od tego czy ktoś chce jeździć miękkim, super komfortem czy raczej twardszym, usportowionym zawieszeniem tak jak w przypadku Altei.Scenic to typowy Francuz bujający się na wszystkie strony i miękko wybierający wszelkie nierówności. Seat prowadził się bardziej precyzyjnie i \"konkretnie\"
~tfidecki
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Bardzo komfortowe zawieszenie. Ze względu na wysokość auta lekko przechyla się na zakrętach. Raz do roku wymieniam łączniki stabilizatora, bo lubią się wybijać. Koszt niewielki, a komfort znakomity.
~MLP
Van 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Po pierwsze oferuje bardzo dobry komfort jazdy. W scenicu II wymieniałem przegub przy 260 tyś. W obecnym scenicu III nic nie było wymieniane mimo 200tyś. Nie jestem zwolennikiem wymiany czegoś co jest dobre.
~bbehemon@gmail.com
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Bardzo przyjemnie się prowadzi, przechyla się na zakrętach a to przez wysoko położony środek ciężkości. Niczemu to jednak nie specjalnie przeszkadza, jest to van a nie sportowa Corveta.
~theo_scenic
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Świetnie się tym jeździ, dobrze się trzyma drogi nawet na zakrętach przy większej prędkości. Układ kierowniczy pracuje leciutko i przyjemnie. Chce się tym jeździć!
Renault Scenic III Van