Lista ocen Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 (79) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~CoreyT
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
ciezko mi jest sie wypowiedziec na ten temat gdyz nie za dlugo mam to auto ... ok 10 miesiecy ... na razie nie mialem wiekszych przygod ... jedynie co to padl silownik od centralnego zamka - niestety zaden salon nie chcial tego naprawic ... a w serwisie BMW za nowy silownik i naprawe starego skasowano ze mnie 700 zl ... Jezeli jednak chodzi o czesci to chce rozwiac mit o drogim Roverze ... wcale tak nie jest wszystkie czesci kosztuja tak jak...
~siwrelax@o2.pl
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
rocznik 1999 - kupiłem taki: niedziałające oba spryskiwacze, wycieraczki przód ( a) mechanizm, b) silniczek), centralny zamek, alarm, połamany zamek tylnej klapy, zwarcie w wiązce przewodów w klapie bagażnika, 2 razy przepaliły się żarówki przycisków, klimatyzacja i pewnie milion innych rzeczy o których nie pamiętam. 90% usterek sam naprawiłem w garażu nakładem kilku godzin pracy i kilku złotych.
~Łukasz :)
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Wiązka tylnej klapy (problem z ogrzewaniem i oświetleniem tablicy). Taśma izolacyjna i ibklejenie pomogło :) Siłowniki klapy padły, koszt wymiany obydwu to 80 zł. Kopułka, palec (50zł) przewody WN (100zł) świece (55zł) Tarcza sprzęgła (100zł) i linka sprzęgła (79zł) No i nic nie przypominam sobie więcej :)
~Rybol1977
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Porażka. To jest najbardziej wadliwy samochód jaki widziałem. Psuję sie w nim dosłownie wszystko a najwiecej duperele: spryskiwacze, tylna wycieraczka, ogrzewanie, lampki zegarów, obrotomierz... Dno ! lepiej nie jeżdzić tylko sie przyglądać , bo aż strach sie dotknąc do tego badziewia
~Wothann
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Tu kilka drobiazgów często występujących, nie działające podświetlenie zegarka, przyecieranie sie wiązki kabli w tylnej klapie, stukająca klapa, słabe amortyzatory tylnej kalpy. Układ wycieraczek i spryskiwaczy też potrafi nawalić, szczególnie pompka do spryskiwaczy tył.
~Tomi
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Rover są dość niezawodnymi autami. Jeśli zwróci się uwagę na kilka spraw (przewody przy zawiasach tylnej klapy, alternator i rozrusznik) i przeprowadza regularnie przeglądy, nie powinno być nieprzyjemnych niespodzianek. Czemu nie 5!? Bo Rover to nie Toyota.
~Rovero
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Nie jest źle, wężyk od spryskiwacza jest za mało elastyczny i na złączeniu klapy z dachem często pęka, zatem należy założyć bardziej giętki element i jest ok. Pozatym padł czujnik światła wstecznego w skrzyni.. koszt 50 zł i 20 minut pracy.
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Niestety tu samochód wypada nieźle. Czasem lubi coś paść, ale bardziej to denerwuje niż przeszkadza :) Oceniam na dobrze, ponieważ mój egzemplarz był zaniedbany przez poprzedniego właściciela i sporo było w nim do zrobienia.
~tatuś
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
W sumie przez ten rok... zwarcie przewodów instalacji ogrzewania tylnej szyby... przepalił się jakiś kabelek w rozruszniku i jazdy już nie było :( tylni pas bezpieczeństwa ten na środku się nie chowa sam, a conajmniej się zacina
~Andrzej
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Nic mi nie dokucza!!! No moze skrzypiacy tyl samochodu podczas mrozow...jeszcze nie namierzylem co to jest dokladnie ale to chyba uchylne tylne szyby (wersja 3D). No ale to nie usterka tylko raczej wada ogolna :P