Lista ocen Seat Altea XL (60) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KARY
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
Moim zdaniem powyżej 120km/h robi się głośno, poza tym słychać wyraźny świst z okolic lusterek zewnętrznych, podobno problem dotyczy wszystkich Altei jakieś niedopatrzenie w procesie projektowania i produkcji.
~X-T
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik klekocze tak że do komunikacji z pasażerem trzeba używać intercomu jak w śmigłowcu. Gdyby to był ciągnik to bym sie nie czepiał ale w samochodzie za prawie stówkę to niedopuszczalne.
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
To największa bolączka tego auta. Przy jeździe powyżej 100km/h da radę rozmawiać jedynie z pasażerem z przodu obok. Usłyszeć kogoś z tylnego siedzenia to nie ma szans.
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu się Seat nie popisał mogłobyć lepiej. Ale da się fabryke poprawić są do tego odpowiednie materiały. Ja zwracam też uwagę na szum generowany przez opony i kupuje te co są cichsze.
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
No niestety dosc marnie. Powyzej 110 robi sie glosno. Duze szumy toczenia i oporu powietrza. A na swiatlach slychac terkot diesla :-( Przydalaby sie grubsza mata w klapie.
~KM
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Średnie - niemieckie diesle chyba nie są najcichsze (pompowtryskiwacze) ale do przyjęcia. Przed zakupem spodziewaliśmy się tego, ponieważ mamy doświadcenia z Toledo 1.9 TDI.
~antek
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Bardzo dobrze. Kręcąc silnik do 3000 obrotów ma się poczucie bardzo dużego komfortu i ciszy w kabinie. Powyżej 140km/h zaczyna szumieć wiatr opływający kabinę. Silnik bardzo cichy.
~paweł
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
tu należałoby wiele zrobić, ... świst w drzwiach przy powyżej 120 km/h to chyba standard, drzwięk silnika ... otym już pisałem wyżej ... najważniejsze że dzieci śpią
~Sławomir Sokół
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
w zasadzie słychać wyłącznie szum powietrza na lusterkach, silnika nie słychać w ogóle, podobno w najnowszej wersji jest nawet ciszej, wypróbuję
~rollo
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
No tutaj niestety mnie trochę rozczarowuje. Po zmianie opon na cichsze to jest znacznie przyjemniej.
Seat Altea XL