Lista ocen Seat Ibiza III (285) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 248 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba2000
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Biegi są bardzo "elastyczne"... tzn., że na piątce możemy jechać i 40km/h i 140km/h co sprawia, że auto jest bardziej ekonomiczne. Na biegu jałowym auto najciszej pracuje. Skrzynia jest bardzo dobrze skonstruowana, przy zmianie biegów nic nie stuka, choć zdaża się, że bieg wyskakuje na jałowy, ale może jest to kwestia wyczucia tego.
~Juras
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Skrzynia chodzi genialnie. Nawet można się pokusić o stwierdzenie, że biegi same wskakują. Sam lewarek ma fajny kształt i jest bardzo precyzyjny. Niektórym przeszkadza fakt, że wsteczny wymaga wciśnięcia lewarka, ale mi to pasuje, z resztą z 3 samochodów w których mam skrzynie 6 biegowe ta z ibizy mi najbardziej pasuje.
~szynalu
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
pracuje precyzyjnie niestety mogła by być troszkę inaczej zestrojona męczy w korkach trzeba się bardzo namieszać żeby jeździć w optymalnych obrotach pracy silnika trasa już zdecydowanie przyjemniej 6 trudno zapiąć bywało że na 4 potrafiłem jechać kilkadziesiąt km staram się jeździć około 1900 2000 obrotów dbałość o dwumas
~Ciechan
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Bardzo precyzyjna.Krótki drążek ,biegi same wskakują jak by ktoś im pomagał,wciskany wsteczny powoduje ,że niewprawieni w samochód kierowcy mogą doznać efektu wystrzeliwania drążka przyciskając go ze zmiany 1-2.6 bieg to to co brakowało mi we wszystkich samochodach które do tej pory prowadziłem.
~CHÓBERT
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Skrzynia, ze względu na brak koła dwumasowego, zaczyna odczuwać skutki przebiegu i wysokiego momentu obrotowego. Biegi wchodzą płynnie, ale od pewnego czasu zaczęło coś cichutko w niej \"gruchotać\" pewnie w perspektywie czasu do wymiany będą łożyska na głównym wałku.
~Mario
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
dzis nabylem mazde3 z dieslem i skrzynia juz wiem ,ze gorsza niz w ibizie, testowalem: peugeot407, nowa jetta, nowy passat, audi a3 i a4, corolla, leon. tylko a3 ,a4 i vw dorownuje... znakomicie- precyzyjnie , krótko, bez pomylek, szybko , miekko- prawdziwa przyjemnosc :)
~ibizon
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Jest to moim zdaniem słaby punkt tego samochodu. Jest toporna. Ruchy gałką są długie, a biegi wchodzą niezbyt gładko porównując np. ze skrzynią w Focusie. Jednakże jest to wytrzymała konstrukcja, więc biorąc to pod uwagę należy się jej mocna trójka.
~maaarki
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Jak dla mnie 5 krótkich biegów jest dobre do żwawego poruszania się w mieście, na trasie często brakuje tego 6 biegu szczególnie na autostradzie przy wyższych prędkościach (wysokie obroty) ...nie przeszkasza to jednak w osiągnięciu nawet ponad 200 km/h.
~WK.
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Bardzo lekko, krótkie skoki - przełączałem "paluszkami". W nowym Peugeot 407 125KM przypomina to raczej walkę z drągiem. Gdy czasami wsiadam jeszcze do Ibizy, to skrzynia zawsze mnie zaskakuje precyzją - z nawyku z 407 za mocno nią szarpię.
~obii
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Skrzynia jest świetna, po prostu. Zarówno zestopniowanie jak i prowadzenie drążka mogłoby być wzorem dla wielu innych aut. Wsteczny wrzuca się metodą "wcisk i za jedynkę", a ja tego nie lubię, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia, więc nie obniżam oceny.