Lista ocen Seat Ibiza III (285) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 248 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Ogólnie pozytywnie, chodzi sztywno i precyzyjnie jak na te klasę samochodu. Polecam sprawdzać stan przegubów, często uszczelnienie się poddaje i poci się na łączeniu ze skrzynią. innych wad nie widzę, ogólnie ocena - bardzo pozytywna
~Cik
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Do końca nie wiem jak z nią jest, bo mam zużyty synchronizator biegu 3 i często zgrzyta przy zbyt szybkiej zmianie biegu. Wsteczny ma dziwne przełożenia i bardzo szybko się na nim jedzie, co zmusza do jazdy na półsprzęgle...
~mentos
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Czasem biegi coś twardo wchodzą, ale da się przyzwyczaić. Może to przyzwyczajenie do poprzedniego auta? Skrzynia bardzo ładnie pracuje, nikt nie wrzuci przypadkiem 5 zamiast 3 czy odwrotnie. Nie ma takiej możliwości.
~slartibartfast@gazeta.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Zestrojona sportowo i taką jazdę lubi. Czasami trochę słabo wchodzą biegi nieparzyste. Z początku był poważny problem ze wstecznym, który trzeba było wbijać na siłę, ale jakoś wyregulowali. Dwójka trochę przykrótka.
~plancior
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Biegi wchodzą ok. W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu (Bravo) ta spisuje się rewelacyjnie. Jedynie mnie ciut ten wsteczny wnerwia - chodzi o sposób wrzucania, to by mogli zmienić. Nie ma to jak typowy układ H
~pafcio24 :)
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Przełożenia krótkie, biegi trafiają precyzyjnie, jedynym mankamentem jest fakt, iż sporadycznie słychać zgrzyt podczas włączania biegu wstecznego. Diagnoza serwisu - ten model tak ma (co za serwis - nie polecam!!!)
~Jerzy
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Skrzynia super pracuje, a szósty bieg na autostradach robi robotę, 140 km/h możemy jechać bez obaw, że będziemy mieli wir w zbiorniku. Minus za koło dwumasowe które u mnie zaczyna się już odzywać
~Aleksy
Hatchback 1.8 i 20V FR 150KM 110kW
Biegi bardzo dobrze wchodzą a praktycznie same bo czuć takie "kliknięcie" podczas wbicia biegu. Jednak nie mogłem na początku się przyzwyczaić do sprzęgła bo trzeba troche więcej puścić żeby ruszył.
~Mike
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
skrzynia łatwo się obsługuje i ma średni skok nie za krótki i nie za długi, zmienia się biegi jednym paluszkiem. można dość długo ciągnąc na jednym biegu więc nie trzeba wajchować żeby przyspieszyć do 50
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza III
8,1
8,2
~Romek
Hatchback 1.4 TDi 80KM 59kW
Prosi się o to aby było ciutek lepiej ale i tak skrzynie biegów oceniam na 5. Ktoś sie może zapytać czemu w takim razie tylko ocena 4 gwiazdek? otóż ma jedną wadą brakuje 6 biegu i ztąd tylko 4 gwiazdeczki.